EKRE saadikud volikogudes soovitavad muuta presidendi külaskäigud kiidulaulu asemel asjalikeks aruteludeks

Eesti,
- Updated
President Kaljulaid räägib oma kohtumistel edulugudest, mitte muredest.
©Mihkel Maripuu/Postimees
President Kaljulaid räägib oma kohtumistel edulugudest, mitte muredest.

EKRE rahvaasemikud Lääne-Virumaal, Anti Poolamets Rakvere ja Leo Bergström Haljala volikogust, soovitavad rahvuskonservatiividel kohalikes volikogudes olla valmis presidendi külaskäikudeks, et need liiga potjomkinlikeks ei kujuneks.

Leo Begström ütles, et presidendi külaskäigust anti volikogu liikmetele vaid loetud päevad varem teada, ilmselt selleks, et mingeid riigipeale ebameeldivad külalisi, näiteks piketikorraldajaid või murekurtjaid, kohale ei tuleks. “Tegu on presidendi konkreetse programmiga, kus ta paneb peamise rõhu liitunud valdadele,” rääkis ta. Haljalasse jõudes oli Kersti Kaljulaid käinud juba 20 omavalitsuses.

Leo Begströmi sõnul rääkis president traditsioonilist ümmargust juttu sellest, kui ilus kõik on, kutsus rahvast tutvuma Eesti alalise esindaja Euroopa Liidu juures Mati Maasikase kirjutiste ja presidendi kodulehe antava infoga, nimetas ennast pigem konservatiiviks, soovitas võõrastele eesti keelt õpetada ja rõhus tööjõuvajadusele. “On näha, et ta ei ole reaalse eluga ennast kurssi viinud,” märkis ta. Näiteks soovitas Kaljulaid väikese palga üle kurtval arstil seda lihtsalt vallast juurde küsida.

Teiste teemade seas oli president kiitnud Ameerikat, kuid mitte Trumpi; ta ei suhtunud hästi Poola visiidi ajal saadud kutsesse teha selle riigiga rohkem koostööd, vaid eelistavat Saksamaad järgida, ning viimaks leidis ta negatiivseid sõnu ka EKRE kavandatava kohtureformi suhtes. Leo Bergströmi arvates ei teadnud Kaljulaid isegi rahvuskonservatiivide olemasolust Haljala volikogus.

Seega soovitavad Anti Poolamets ja Leo Bergström EKRE saadikutel volikogudes üle Eesti valmistuda presidendi külaskäikudeks, et need ei kujuneks propagandistlikeks ettevõtmisteks, millel räägitakse vaid sellest, kui ilus elu Eestis on.

Tähelepanu!

Kuna kommentaaride modereerimise maht hakkas toimetuse väikese kollektiivi tööd häirima, siis oleme sunnitud kommenteerimise peatama. Kui tunnete vajadust ühiskonna asjades kaasa rääkida, siis on selleks võimalus Facebookis ning meediaväljaannete kommentaariumites.

Täname teid jätkuva toe ja mõistmise eest!
Uute uudiste toimetus.

Mobile Sliding Menu

Uute Uudiste väljaandja on Eesti Konservatiivne Rahvaerakond. Uued Uudised peavad oluliseks sõnavabadust. See tähendab, et Uutes Uudistes avaldatud seisukohad ei pruugi ühtida Eesti Konservatiivse Rahvaerakonna seisukohtadega.
Kontakt: info@uueduudised.ee | Kasutamistingimused