Rahvuskonservatiivne uudiste- ja arvamusportaal
Saada vihje: info@uueduudised.ee

EKRE saadikute ettepanekul muudab Tallinn oma hinnapoliitikat: perepilet hakkab kehtima ka kolme ja enamalapselistele peredele

-
04.10.2019
Tallinna spordi- ja vabaajaasutustes saavad kõik lasterikkad pered võimaluse kasutada perepiletit, sõltumata sellest, kas peres on kaks, kolm või rohkem last, lubab Tallinna abilinnapea.
© Scanpix

Tallinna linnavolikogu Eesti Konservatiivse Rahvaerakonna (EKRE) saadikute arupärimise tulemusel otsustas linn loobuda suurperesid diskrimineerivast hinnapoliitikast. Abilinnapea Vadim Belobrovtsev lubab, et linna spordi- ja vabaajaasutustes hakkab perepilet kehtima ka kolme- ja enamalapselistele peredele.

Septembri algul esitas EKRE Tallinna linnavolikogu fraktsioon abilinnapea Vadim Belobrovtsevile arupärimise, milles küsib, miks kehtib Tallinna spordi- ja vabaajaasutuste perepilet ainult kahele täiskasvanule ja kahele kuni 14-aastasele lastele ning alates kolmandast lapsest tuleb osta lisapileteid.

19. septembril saadetud kirjalikus vastuses andis Belobrovtsev mõista, et hinnapoliitikat ei ole kavas muuta, sest perepiletites lubatud laste arvu kolmeni tõstes võidakse hakata süsteemi kuritarvitama. „Ujula personal ei saa kontrollida, kas täiskasvanuga on kaasas ühe pere lapsed või on kaasas ka mõni sõber,“ kirjutas Belobrovtsev ja lisas paljulapseliste pealt teenimise põhjendusena ka kohustuse linnale raha teenida.

Ent 3. oktoobril toimunud linnavolikogu istungiks oli Belovrovtsev meelt muutnud.

„Tahan tänada kolleege EKRE fraktsioonist selle teema tõstatamise eest, see läks meile hinge,” ütles ta volikogu saalis arupärimisele suuliselt vastates.

„Eelmisel nädalal kohtusin lasterikaste perede liidu esindajatega ja koostöös nendega töötame välja süsteemi, mis annab kõikidele lasterikastele peredele võimaluse kasutada perepiletit, sõltumata sellest, kas on kaks, kolm või rohkem last perekonnas. Ma arvan, et me veel selle aasta sees teeme selle asja ära.“

Tõenäoliselt võetakse kasutusele paljulasteliste perede on kaart, kuhu kantakse vanemate ja laste nimed. Abilinnapea lisas, et muudatuste raames ei ole plaanis perepileti hinda tõsta.

EKRE Tallinna fraktsiooni esimees Mart Kallas avaldab abilinnapeale tunnustust paljulasteliste perede diskrimineerimise lõpetamise eest. „Paljulapseliste perede toetamine peaks olema kogu riigi ühine pingutus. Kui me tahame, et Eestis sünniks senisest rohkem lapsi, siis ei tohi viljeleda hinnapoliitikat, mis annab suurperedele mõista, justkui oleksid mõned nende lapsed üleliigsed,“ ütles Kallas.

„Statistikaameti andmetel on kolme ja enama lapsega peresid Eestis ainult üheksa protsenti kõigist lastega peredest, seega ei tohiks hinnapoliitika muutmine linna rahakotile hoopi anda.“

UU