EKRE Saaremaa ringkonna juhina jätkab Daniel Mereäär

Eesti,
©UU
EKRE lipp

Kuressaares toimunud Eesti Konservatiivse Rahvaerakonna Saaremaa ringkonna üldkoosolekul valiti üksmeelselt ringkonna juhiks tagasi senine esimees Daniel Mereäär.

Mereäär tõi oma sõnavõtus välja, et koroonapandeemia tõttu on tulnud korrektiive teha ka ringkonna töös – paljud asjad on edasi nihkunud ja osa üritusi tuli ka ära jätta. Samas tõi ta välja, et EKRE on erakond, kes proovis kriisi ajal praktiliselt abiks olla nii Muhu kui Saaremaa omavalitsustele, ja teha ära midagi kasulikku, jagades oma organisatsiooni kaudu soovijatele üle 1600 tasuta näomaski. Osa maske annetas erakond ka maakonna päevakeskustele ja Kaitseliidule.

Järgneb Google reklaam. Uute uudiste toimetus ei vastuta Google algoritmide poolt personaalselt teile suunatud reklaamide sisu eest. Soovitame usaldada ainult tuntud ja usaldusväärseid kaubamärke.

Koosolekul valiti uued EKRE Saaremaa ringkonna juhid. Lisaks esimehele valiti juhatusse kolm aseesimeest – Meelis Malk, Rauno Rahnel ja Ardo Vahter. Saaremaa ringkonnas juhatusse kuuluvad veel Sven Tehu, Leo Suurtee ja Hindrek Ley ning EKRE esindajad Saaremaa vallavolikogus Jaen Teär ja Aarne Toomväli.

Üldkoosolek seadis sihte ka lähenevateks kohalikeks valimisteks, täpsemalt otsustati nende juurde tagasi tulla sügisel. Koosolekul osales ka erakonna esimees, siseminister Mart Helme ning Saare-, Hiiu- ja Läänemaa ringkonnast EKRE nimekirjas Riigikokku valitud Monika Helme. Mart Helme rõhutas oma kõnes, et nii erakonna liikmetel kui ka valijatel tasub varuda kannatust. „Valitsuskoalitsiooni liikmeks olemine on täiesti erinev opositsioonis olemisest, erakonna programmiliste eesmärkide täitmine koalitsiooni tingimustes on keeruline ja võib võtta aega, sest kõike ei saa korraga ja see polegi võimalik. See aga ei tähenda, et programmilistest eesmärkidest oleks loobutud või et neid ei soovita enam täita. Valitsuses oleme esimest korda ning valitsemisekunsti ja valitsusvastutuse jagamist tuleb meilgi õppida,“ rääkis Mart Helme.

Külalisena osales koosolekul ka Igor Gräzin, kes oma sõnavõtus rääkis poliitikast globaalsel tasemel.

Eesti Konservatiivse Rahvaerakonna kongress toimub 4. juulil Tallinnas. EKRE on ainus Riigikogu erakond, kelle liikmeskond on viimase aastaga suurenenud, erakonnas on kokku 8834 inimest.

Lisa kommentaar:

Your email address will not be published.

Tähelepanu!

Kuna küberrünnakud aina sagenevad ning Facebook ei ole spämmi tõkestamiseks juba pika aja jooksul midagi ette võtnud, siis olime sunnitud Facebooki kaudu artiklite kommenteerimist piirama.

Anonüümse kommentaari lisamise võimaluse jätsime avatuks.

Täname teid jätkuva toe ja mõistmise eest!
Uute uudiste toimetus.

Mobile Sliding Menu

Uute Uudiste väljaandja on Eesti Konservatiivne Rahvaerakond. Uued Uudised peavad oluliseks sõnavabadust. See tähendab, et Uutes Uudistes avaldatud seisukohad ei pruugi ühtida Eesti Konservatiivse Rahvaerakonna seisukohtadega.
Kontakt: info@uueduudised.ee | Kasutamistingimused