EKRE sai oma ridadesse kindlameelse riigikaitsja: tere tulemast, Riho Breivel!

Riho Breivel on oma sõjaväelase karjääri jooksul saanud mitmeid riiklikke tunnustusi.

Endine Ida-Viru maavanem ja varasem piirivalvejuht Riho Breivel astus EKRE liikmeks, luues nii rahvuskonservatiividele selles maakonnas kindlama seljataguse.

Riho Breivel ise ütleb, et sõjaväelasena meeldib talle otsekohesus ja kindlameelsus, mida EKRE inimeste seisukohtadest ja väljaütlemistest õhkub. “EKRE ideed on sirgjoonelised ja head, ma olen nende meelne olnud juba kaua aega,” lisab ta. Pealegi on ta juba ammu tuttav ka Mart Helmega. “Kuna kõik need asjad on nüüd ühte koondunud, siis minu ühinemine EKRE-ga on täiesti loomulik.”

EKRE liikmena loodab Riho Breivel kaasa aidata sellele, et üsnagi venekeelsel Ida-Virumaal tuleks tagasi tasakaal eestluse poole. Ta lisab, et on valmis kandideerima ka uude Riigikogu koosseisu.

Üheski teises erakonnas pole Riho Breivel olnud, kuid ta tunnistab, et poliitilise toetuse saamiseks “kurameeris” maavanemaks saamisel sotsidega. Ta on olnud ka Toila Gümnaasiumi direktor ning lisaks piirivalvele töötanud kaitseväe peastaabis.

EKRE on Riho Brevelile meeltmööda ka seetõttu, et erakond on kritiseerinud sõjaväestatud piirivalve lammutamist ja nõudnud selle taastamist — seda ideed on kõvasti päevakorras hoidnud EKRE Riigikogu saadik Uno Kaskpeit, kes on samuti endine piirivalvur.

Breveli sulest on 2013. aastal ilmunud selleteemaline Delfi lugu “Riho Breivel: Nii nad tapsidki meie piirivalve”, ta on sõna võtnud ka Tšernobõli veteranide nimel ning oli üks neist 34 eru- ja reservkaitseväelasest, kes kutsusid 2016. aastal presidendi valimiskogu liikmeid toetama Mart Helme kandidatuuri.

Kommentaarid