Rahvuskonservatiivne uudiste- ja arvamusportaal
Saada vihje: info@uueduudised.ee

EKRE surve kandis vilja: nakkusohtlikuna tööle tulnud Kalle Palling lahkub Harku volikogu esimehe kohalt

-
30.03.2020
Kalle Palling
© Riigikogu

Eelmisel nädalal paljude arvates nakkusohtlikuna Harku vallavolikogu istungile ilmunud reformierakondlane Kalle Palling teatas, et astub volikogu esimehe kohalt tagasi. Selle sammuga päästab Palling end tänaseks planeeritud umbusaldusavaldusest.

“Olen otsustanud Harku valla volikogu esimehe kohalt tagasi astuda. See on minu isiklik otsus, mille põhjused on kaugemal, kui tänane päev, ulatudes kohati ebamõistlikult pikaks ja ebakonstruktiivseks kujunenud vaidlustesse Muraste kooli tuleviku, Tabasalu jalgpalliklubi rahastamise ja valla pikaajalise arenguvisiooni teemal,” kirjutas Palling.

Ta avaldas veendumust, et tema tagasiastumine taastab vallas töörahu ja võimaldab puhtalt lehelt arutelusid jätkata ja vajalikke otsuseid vastu võtta. “Praeguses kriisis on meil vaja toimivat volikogu, mis otsiks valla elanike jaoks parimaid lahendusi, mitte ei raiskaks aega lõpututele erimeelsustele ja isiklikele solvangutele,” teatas Palling.

Harku vallavolikogu Eesti Konservatiivse Rahvaerakonna (EKRE) esindaja Jaanus Härms teatas eelmise nädala reedel, et kavatsevad avaldada umbusaldust volikogu esimehele Kalle Pallingule, süüdistades teda viiruse levitamises ja saamatuses juhtida volikogu kriisiolukorras.

Härmsi sõnul on lubamatu, et valla esindusorgani juhina jätkab inimene, kes seab oma käitumisega ohtu oma kolleegide elu ja tervise. „Koroonaviirust põdenud ja võimalik et jätkuvalt nakkusohtlik Kalle Palling käitus eile [26.03.2020 – toim. ]volikogu istungile tulles täiesti süüdimatult. Kolleege ta oma nakatumisest ei teavitanud. Ma nimetaksin tema käitumist bioterrorismiks,“ ütles Härms.

„Ühtlasi sai eilsel istungil selgeks, et eriolukorras ei ole Palling kõige parem juht. Leiame, et on aeg vahetada Palling välja vastutustundlikuma ja pädevama esimehe vastu.“

Palling kirjutas eelmise nädala reedel oma Facebooki leheküljel, et perearst tennistas ta juba mitu päeva tagasi täiesti terveks. “Sellele teadmisele tuginedes tegin otsuse osaleda volikogu koosolekul, mis küll algselt pidi toimuma digitaalselt, aga tehnika vedas meid alt,” kirjutas Palling.

MItmete Hiina allikate väitel võib koroonaviirust põdenud patsient olla nakkusohtlik veel mitu nädalat pärast haigussümptomite taandumist ning peaks seetõttu püsima karantiinis.

 

LOE LISAKS

EKRE liikmed algatavad Harku volikogu esimehe Kalle Pallingu umbusaldamise

Koroonahaiguse värskelt läbi põdenud Kalle Palling juhtis tõvest vaikides Harku vallavolikogu istungit