EKRE surve kannab vilja: Keskerakond avaldas toetust Covid-passidest loobumisele

Eesti,
- Updated
©Scanpix
Covid-19 tõend

Valitsuskoalitsiooni kuuluva Keskerakonna esimees Jüri Ratas teatas eile, et Eesti peab valmistuma vaktsineerimistõendi siseriiklikuks kaotamiseks. Tegemist on märkimisväärse meelemuutusega, alles mõne nädala eest arvas Keskerakond vastupidi.

Eesti Konservatiivse Rahvaerakonna (ERKE) liige Siim Pohlak juhib tähelepanu, et mõned nädalad tagasi oli Riigikogus hääletusel EKRE fraktsiooni esitatud otsuse eelnõu “Negatiivse koroonatesti aktsepteerimiseks nakkusohutuse tõendina”.

“Keskerakond oleks saanud seda otsust toetades astuda olulise sammu lähemale koroonatõendite kaotamisele, aga kahjuks hoidus nende fraktsioon hääletusel osalemisest. Valitsuses domineeris reformierakondlik vaade piirangute ja tõendisüsteemi jätkamiseks,” märkis Riigikogu sotsiaalkomisjoni liige Pohlak.

“Arvestades tänast olukorda, kus nakatuvad massiliselt ka vaktsineeritud inimesed, siis on koroonatõend igasuguse mõtte kaotanud ja EKRE fraktsioon on seisukohal, et Covid-pass tuleb kaotada. Kui Keskerakond soovib sõnadelt tegudele liikuda, siis selleks on meil hääled Riigikogu saalis olemas.”

Keskerakonna värsket meelemuutust võib pidada EKRE pikaajalise surve tulemuseks. Keskerakonnal on võimalik nüüd näidata, et Ratase sõnade taga ei ole ainult poliittehnoloogiline kalkulatsioon Reformierakonnast eristumiseks, vaid tegelik ja siiras plaan.

Tähelepanu!

Kuna kommentaaride modereerimise maht hakkas toimetuse väikese kollektiivi tööd häirima, siis oleme sunnitud kommenteerimise peatama. Kui tunnete vajadust ühiskonna asjades kaasa rääkida, siis on selleks võimalus Facebookis ning meediaväljaannete kommentaariumites.

Täname teid jätkuva toe ja mõistmise eest!
Uute uudiste toimetus.

Mobile Sliding Menu

Uute Uudiste väljaandja on Eesti Konservatiivne Rahvaerakond. Uued Uudised peavad oluliseks sõnavabadust. See tähendab, et Uutes Uudistes avaldatud seisukohad ei pruugi ühtida Eesti Konservatiivse Rahvaerakonna seisukohtadega.
Kontakt: info@uueduudised.ee | Kasutamistingimused