Rahvuskonservatiivne uudiste- ja arvamusportaal
Saada vihje: info@uueduudised.ee

EKRE suurenev rahastus tähendab summade ümberjaotamist, mitte kasvavat survet maksumaksjatele

-
02.04.2019
EKRE suurenev rahastus tähendab summade ümberjaotamist, mitte kasvavat survet maksumaksjatele

Postimees on taas libauudiste lainel, väites, nagu oleks peaaegu kolm korda oma esindatust suurendanud EKRE asunud hullemini maksumaksja rahakoti peale elama.

Juba pealkiri “Maksumaksja kulud EKREle kasvavad enam kui pool miljonit eurot” on üdini pahatahtlik – meie ühise rahakoti tühjaksimeja “au” on suunatud rahvuskonservatiividele, samas kui väga tõenäoliselt opositsiooni jääv Reformierakond hakkab saama igal aastal 1,8 miljonit eurot, ning sai samuti 180 712,43 eurot varasemast rohkem juurde.

Postimees on ära kasutanud fakti, et seitsmelt saadikult 19-le tõusnud EKRE fraktsioonile valimiste järel eraldatav summa tõusis varasemaga võrreldes kõige rohkem, ja on asunud sellega manipuleerides looma libauudist, nagu saanuks EKRE kõige suuremaks puugiks ühiskonna küljes.

Ehk siis jäetakse täpsustamata see, et jutt käib Riigikogu-siseste summade ümbermängimisega kohti juurde võitnute ja kaotanute vahel – selle asemel on täiesti vale ja ebardlik rõhuasetus, mis ütleb: saite oma EKRE, kes nöörib nüüd teilt kolm korda rohkem. Ei nööri – EKRE saab sotside, keskide, Isamaa ja vabakate raha arvelt endale tegutsemiseks ja kulude katteks lisa, ja seda tänu oma valijatele.

“Kui enne valimisi sai EKRE oma seitsme parlamendikoha eest riigieelarvest tegevusetust 375 158,42 eurot, siis pärast valimisi on neil riigikogus kohti 19 ja aastane sissetulek 999 475,25 eurot. See tähendab, et sissetulekute kasv täisaastas on koguni 624 316,83 eurot,” kirjutab Postimees. See aga ei tähenda mitte mõnusamat äraelamist, vaid efektiivsemat võitlust suveräänse Eesti eest.

Postimees mainib siiski: “EKRE on sarnaselt Vabaerakonnaga seni olnud seisukohal, et maksumaksja ei peaks nii heldelt parteisid toetama ning elama vaid liikmemaksudest. Eelmise riigikogu koosseisu ajal anti sisse ka vastav eelnõu, kuid see ei leidnud toetust.” Ja nii ongi – rahvuskonservatiivid ei toeta sellist rahastamist, aga kuni selline süsteem toimib, kasutab ta sellest summast viimsegi kui sendi rahvusriigi eest võitlemiseks!

Allikas: Postimees