EKRE-t hukka mõistvad kartellipoliitikud on räigust sõnavõttudes alati armastanud

Eesti,
©Aldo Luud/Õhtuleht
EKRE-t süüdistavad poliitikud kolistavad võimsalt oma solgiämbrites. Pilt on illustratiivne.

Mis on lubatud Jupiterile, pole lubatud härjale – tänase Eesti kontekstis on see eriti räige.

Peavoolumeedias käib praegu ületrumpamine, et kes saab EKRE-t räigemalt hukka mõista. Sotsid, Kaljulaid, Kaljurand ja paljud teised – kõik tõttavad mahlakat konti närima.

Sotsiaalmeedias aga on taas üles võetud üsna värske juhtum, millest kirjutas Õhtuleht 28. jaanuaril 2016 oma loos “Miks nii? Riigikogulane võib lubada tappa, tavainimene saab aga süüdistuse.” Loos mainitakse ka Euroopa Parlamendi saadikut Indrek Tarandit.

“Mina oleks valmis need sadama juhid, ausalt öelda, kõik need vanad korruptandid, maha laskma. Nõuka-ajal oli mahalaskmine suures ulatuses altkäemaksu võtmise eest. Minu pärast laske nad maha,” pahandas Randpere tele-eetris.

Randpere sõnavõtule vastas poliitik Jaak Ahelik Facebookis postitusega: “Kuulasin Randpere lolli mõla ja oleks valmis ta enda maha laskma, vana kommunist ja persepugeja.”

Postitust märganud Indrek Tarand lisas: “Kui vaid pyssi kätte saaks, laseks kõikidele kodanlikele natsionalistidele kuklasse augu.”

Politsei pressiesindaja Helen Uldrichi sõnul ei ole antud juhtumite puhul tegemist tõsiseltvõetavate ähvardustega. “Kui me räägime ähvardusest, siis seadus määrab selle, et inimene peab reaalselt tunnetama ohtu oma tervisele ja elule. (…) Teinekord lähevadki kommentaarid üle teatava eetika piiri, aga igal pool ei saa kuritegu näha. See on eetika ja moraali küsimus, kui kaugele oma sõnavõttudega minna,” lisab Uldrich. Nii arvati siis tollal, kui mängus polnud EKRE-t.

Kommentaarid

Mobile Sliding Menu

Uute Uudiste väljaandja on Eesti Konservatiivne Rahvaerakond. Uued Uudised peavad oluliseks sõnavabadust. See tähendab, et Uutes Uudistes avaldatud seisukohad ei pruugi ühtida Eesti Konservatiivse Rahvaerakonna seisukohtadega.
Kontakt: info@uueduudised.ee | Kasutamistingimused