EKRE tahab jätta Tallinna lasteaia kohatasu praegusele tasemele

Rubriik Eesti On
©Scanpix
Lasteaed

Tallinna volikogu Eesti Konservatiivse Rahvaerakonna (EKRE) fraktsioon tegi järgmise aasta linnaeelarvesse neli muudatusettepanekut, mille hulgas on ettepanek jätta lasteaia kohatasu praegusele tasemele ja parandada liiklust.

Esimene muudatusettepanek on jätta Tallinna lasteaedade kohatasu 2019. aasta tasemele. Seoses riikliku alampalga tõusuga 2020. aastal tõusevad koolieelsetes munitsipaal-lasteasutustes käivate väikelaste vanemate kulud, sest lasteaia kohatasu on seotud alampalgaga, olles ujulata lasteaias 12,20 protsenti ja ujulaga lasteaias 13,40 protsenti riiklikust alampalgast. Alampalga tõusu tõttu suurenevad lasteaias käivate vanemate kulud 2020. aastal ühe lapse kohta ujulata lasteaias 5,37 eurot kuus ja ujulaga lasteaias 5,9 eurot kuus. Hinnatõusu ärajätmiseks on vaja langetada vanemate poolt kaetava osa määra.

Järgneb Google reklaam. Uute uudiste toimetus ei vastuta Google algoritmide poolt personaalselt teile suunatud reklaamide sisu eest. Soovitame usaldada ainult tuntud ja usaldusväärseid kaubamärke.

Teise muudatusettepanekuna teeb fraktsioon ettepaneku eelarve tulude osast välja jätta eelarverida „tulu trahvidest“. „Kohalikust omavalitsusest on ebaeetiline eeldada ja oodata, et tema kodanikud käituvad seadusevastaselt. Kui trahviraha laekub, siis peaks see minema reservfondi või jagatakse lisaeelarvega. Katteallikaks on muudatusettepanekus ette nähtud reservfond,“ ütles EKRE fraktsiooni esimees Mart Kallas.

Kolmas ettepanek on eraldada reservfondidest lisaraha transpordiametile liiklussimulatsioonimudeli väljatöötamiseks. „Selleks, et planeerida teedeehitusi ja liikluskorraldusmuudatusi, peab teadma, kuidas need liiklust mõjutavad, sest muutunud liiklusskeemi järellainetus võib ulatuda palju kaugemale kui lähiümbrus, see võib mõjutada lausa mitut linnaosa,“ märkis Kallas.

„EKRE fraktsioon esitas juba 2019. aasta eelarvesse muudatusettepanekuna liiklussimulatsioonimudeli väljatöötamise kulude katmise ettepaneku, kuid see lükati tagasi põhjendusega, et vastava mudeli väljatöötmine on juba plaanis. 2019. aasta novembri seisuga ei ole Tallinna linn liiklussimulatsioonimudelit soetanud, ei ole ka näha, et seda plaanitaks teha aasta viimase kuu jooksul. Ei jäänud üle muud, kui esitada uuesti ettepanek.“

Neljanda ettepanekuna soovitab fraktsioon Tallinnal võtta laenu, et alustada Peterburi tee projekteerimistöödega. „Peterburi tee on häbiväärses seisus. Peterburi tee rekonstrueerimise ja renoveerimise kogumaksumus on ligi 40 miljonit eurot, millest viis protsenti ehk kaks miljonit on projekteerimine, mis võiks jaguneda kahe aasta peale. Muudatusettepanekuga soovitab EKRE fraktsioon alustada projekteerimistöödega, mille 2020. aasta maksumus on miljon eurot,“ ütles Kallas.

 

Tähelepanu!

Kuna kommentaaride modereerimise maht hakkas toimetuse väikese kollektiivi tööd häirima, siis oleme sunnitud kommenteerimise peatama. Kui tunnete vajadust ühiskonna asjades kaasa rääkida, siis on selleks võimalus Facebookis ning meediaväljaannete kommentaariumites.

Täname teid jätkuva toe ja mõistmise eest!
Uute uudiste toimetus.

Mobile Sliding Menu

Uute Uudiste väljaandja on Eesti Konservatiivne Rahvaerakond. Uued Uudised peavad oluliseks sõnavabadust. See tähendab, et Uutes Uudistes avaldatud seisukohad ei pruugi ühtida Eesti Konservatiivse Rahvaerakonna seisukohtadega.
Kontakt: info@uueduudised.ee | Kasutamistingimused