Rahvuskonservatiivne uudiste- ja arvamusportaal
Saada vihje: info@uueduudised.ee

EKRE Tallinna volikogu fraktsioon pärib keskerakondlastelt aru — kas 22. septembril 1944 oli vabastamine või okupatsioon?

-
20.09.2018
EKRE saadikud ei lase Keskerakonnal venemeelsusesse uppuda.
© Sander Ilvest/Postimees

EKRE saadikud Tallinna volikogus tõdevad, et Ühtse Venemaa koostööpartneritelt on raske vastuseid saada.

Tallinna Linnavolikogu Konservatiivse Rahvaerakonna fraktsiooni esimees Urmas Reitelmann esitas neljapäevase volikogu istungialguses küsimuse Keskerakonna saadikutele volikogus – rahvuskonservatiivid tahavad võimuerakonnalt selget seisukohta Tallinna vabastamise või okupeerimise kohta 1944. aastal.

Fraktsiooni esimehe sõnul on Keskerakonna liikmete jutt ja erakonnast tulevad signaalid segased ning vastuolulised.

Urmas Reitelmann tuletas volikogu liikmetele meelde, et 22. september on Eesti ajaloos traagiline kuupäev, sest 1944. aastal vallutas Punaarmee just sel päeval Eesti Vabariigi pealinna. Kuna Tallinna keskerakondlik linnavalitsus on valinud selgelt okupandi ehk Lasnamäe valija ja Moskva poole, keeldudes mälestamast eelmise sajandi traagilist sündmust Märtsipommitamist linnalippude langetamisega, palus konservatiivide fraktsiooni esimees Keskerakonna fraktsioonil väljendada enda seisukohta, kas nende arvates Tallinn vabastati või vallutati 1944. aasta sügisel.

„Ka vastamata jätmine on vastus ning teinekord sõnadest kõnekam,“ lisas Reitelmann.

Arusaamatuks on EKRE fraktsioonile ja kogu Eesti ühiskonnale jäänud ka see, kas erakonda juhitakse Narvast, Tallinnast või Moskvast: kas seda teevad Toom, Ratas või Korb ning kas nad teevad seda kordamööda või ühiselt.