EKRE Tallinna volikogu fraktsioon pärib keskerakondlastelt aru — kas 22. septembril 1944 oli vabastamine või okupatsioon?

Eesti,
©Sander Ilvest/Postimees
EKRE saadikud ei lase Keskerakonnal venemeelsusesse uppuda.

EKRE saadikud Tallinna volikogus tõdevad, et Ühtse Venemaa koostööpartneritelt on raske vastuseid saada.

Tallinna Linnavolikogu Konservatiivse Rahvaerakonna fraktsiooni esimees Urmas Reitelmann esitas neljapäevase volikogu istungialguses küsimuse Keskerakonna saadikutele volikogus – rahvuskonservatiivid tahavad võimuerakonnalt selget seisukohta Tallinna vabastamise või okupeerimise kohta 1944. aastal.

Järgneb Google reklaam. Uute uudiste toimetus ei vastuta Google algoritmide poolt personaalselt teile suunatud reklaamide sisu eest. Soovitame usaldada ainult tuntud ja usaldusväärseid kaubamärke.

Fraktsiooni esimehe sõnul on Keskerakonna liikmete jutt ja erakonnast tulevad signaalid segased ning vastuolulised.

Urmas Reitelmann tuletas volikogu liikmetele meelde, et 22. september on Eesti ajaloos traagiline kuupäev, sest 1944. aastal vallutas Punaarmee just sel päeval Eesti Vabariigi pealinna. Kuna Tallinna keskerakondlik linnavalitsus on valinud selgelt okupandi ehk Lasnamäe valija ja Moskva poole, keeldudes mälestamast eelmise sajandi traagilist sündmust Märtsipommitamist linnalippude langetamisega, palus konservatiivide fraktsiooni esimees Keskerakonna fraktsioonil väljendada enda seisukohta, kas nende arvates Tallinn vabastati või vallutati 1944. aasta sügisel.

„Ka vastamata jätmine on vastus ning teinekord sõnadest kõnekam,“ lisas Reitelmann.

Arusaamatuks on EKRE fraktsioonile ja kogu Eesti ühiskonnale jäänud ka see, kas erakonda juhitakse Narvast, Tallinnast või Moskvast: kas seda teevad Toom, Ratas või Korb ning kas nad teevad seda kordamööda või ühiselt.

Tähelepanu!

Kuna küberrünnakud aina sagenevad ning Facebook ei ole spämmi tõkestamiseks juba pika aja jooksul midagi ette võtnud, siis olime sunnitud Facebooki kaudu artiklite kommenteerimist piirama.

Anonüümse kommentaari lisamise võimaluse jätsime avatuks.

Täname teid jätkuva toe ja mõistmise eest!
Uute uudiste toimetus.

Mobile Sliding Menu

Uute Uudiste väljaandja on Eesti Konservatiivne Rahvaerakond. Uued Uudised peavad oluliseks sõnavabadust. See tähendab, et Uutes Uudistes avaldatud seisukohad ei pruugi ühtida Eesti Konservatiivse Rahvaerakonna seisukohtadega.
Kontakt: info@uueduudised.ee | Kasutamistingimused