Rahvuskonservatiivne uudiste- ja arvamusportaal
Saada vihje: info@uueduudised.ee
 

EKRE taotleb pedofiilidele karmimaid karistusi

-
16.02.2021
Suurem osa seksuaalkuritegudest suunatud alaealiste vastu.

Eesti Konservatiivne Rahvaerakond (EKRE) esitas riigikogule seaduseelnõu, mille eesmärk on karmistada karistusi alaealiste vastu suunatud seksuaalkuritegude eest ja tõsta seksuaalelu legaalse ea alampiir praeguselt 14-lt eluaastalt 16-le aastale, seda vanema kui 21-aastase partneri puhul.

Seaduseelnõu järgi oleks lapsporno valmistamise ja alla 16-aastase seksuaalse ahvatlemise eest ette nähtud kuni kümneaastane vanglakaristus ning korduva sarnase kuriteo eest kuni viisteistkümneaastane vangistus. Kui vanem kui 18-aastane isik astub suguühtesse noorema kui 14-aastasega või üle 21-aastane isik alla 16-aastasega, siis oleks karistus kuni viis aastat vangistust.

Eelnõu üle andnud Martin Helme sõnul ajendab karistusi karmistama asjaolu, et statistika kohaselt on suurem osa seksuaalkuritegudest suunatud alaealiste vastu.

„Kehtiv seadus on selgelt liiga leebe ega suuda lapsi kuritarvitavad pedofiile heidutada. Näiteks kehtiva karistusseadustiku kohaselt on 65-aastase mehe ja 14-aastase tüdruku või poisi suhe seaduspärane. Kui kõik on vabatahtlik, siis seaduse silmis on juriidiliselt kõik korrektne,“ ütles Helme.

„Meie erakond leiab, et selline praktika ei peaks olema lubatud ja ühiskond ei tohiks lasta pedofiilidel muretult tegutseda. 14-aastane ei ole täiskasvanu. Lastele jätab seksuaalne ärakasutamine eluaegse trauma. Mõistlik on tõsta seksuaalelu seadusliku ea alampiir praeguselt 14-lt eluaastalt 16-le eluaastale, juhul kui partner on vanem kui 21-aastane.“

Helme osutab, et üleüldine 16 eluaasta alampiir kehtib näiteks Soomes, Lätis, Leedus, Hispaanias, Suurbritannias, Norras, Belgias ja Hollandis. Ka enamikus USA osariikides ja Kanadas on seksuaaleluga alustamise vanusepiir 16 eluaastat.