EKRE taotleb pedofiilidele karmimaid karistusi

Eesti,
Suurem osa seksuaalkuritegudest suunatud alaealiste vastu.

Eesti Konservatiivne Rahvaerakond (EKRE) esitas riigikogule seaduseelnõu, mille eesmärk on karmistada karistusi alaealiste vastu suunatud seksuaalkuritegude eest ja tõsta seksuaalelu legaalse ea alampiir praeguselt 14-lt eluaastalt 16-le aastale, seda vanema kui 21-aastase partneri puhul.

Seaduseelnõu järgi oleks lapsporno valmistamise ja alla 16-aastase seksuaalse ahvatlemise eest ette nähtud kuni kümneaastane vanglakaristus ning korduva sarnase kuriteo eest kuni viisteistkümneaastane vangistus. Kui vanem kui 18-aastane isik astub suguühtesse noorema kui 14-aastasega või üle 21-aastane isik alla 16-aastasega, siis oleks karistus kuni viis aastat vangistust.

Järgneb Google reklaam. Uute uudiste toimetus ei vastuta Google algoritmide poolt personaalselt teile suunatud reklaamide sisu eest. Soovitame usaldada ainult tuntud ja usaldusväärseid kaubamärke.

Eelnõu üle andnud Martin Helme sõnul ajendab karistusi karmistama asjaolu, et statistika kohaselt on suurem osa seksuaalkuritegudest suunatud alaealiste vastu.

„Kehtiv seadus on selgelt liiga leebe ega suuda lapsi kuritarvitavad pedofiile heidutada. Näiteks kehtiva karistusseadustiku kohaselt on 65-aastase mehe ja 14-aastase tüdruku või poisi suhe seaduspärane. Kui kõik on vabatahtlik, siis seaduse silmis on juriidiliselt kõik korrektne,“ ütles Helme.

„Meie erakond leiab, et selline praktika ei peaks olema lubatud ja ühiskond ei tohiks lasta pedofiilidel muretult tegutseda. 14-aastane ei ole täiskasvanu. Lastele jätab seksuaalne ärakasutamine eluaegse trauma. Mõistlik on tõsta seksuaalelu seadusliku ea alampiir praeguselt 14-lt eluaastalt 16-le eluaastale, juhul kui partner on vanem kui 21-aastane.“

Helme osutab, et üleüldine 16 eluaasta alampiir kehtib näiteks Soomes, Lätis, Leedus, Hispaanias, Suurbritannias, Norras, Belgias ja Hollandis. Ka enamikus USA osariikides ja Kanadas on seksuaaleluga alustamise vanusepiir 16 eluaastat.

Tähelepanu!

Kuna kommentaaride modereerimise maht hakkas toimetuse väikese kollektiivi tööd häirima, siis oleme sunnitud kommenteerimise peatama. Kui tunnete vajadust ühiskonna asjades kaasa rääkida, siis on selleks võimalus Facebookis ning meediaväljaannete kommentaariumites.

Täname teid jätkuva toe ja mõistmise eest!
Uute uudiste toimetus.

Mobile Sliding Menu

Uute Uudiste väljaandja on Eesti Konservatiivne Rahvaerakond. Uued Uudised peavad oluliseks sõnavabadust. See tähendab, et Uutes Uudistes avaldatud seisukohad ei pruugi ühtida Eesti Konservatiivse Rahvaerakonna seisukohtadega.
Kontakt: info@uueduudised.ee | Kasutamistingimused