EKRE taotleb riigieelarvest rohkem raha politseile ja põllumajandusele

Eesti,

Eesti Konservatiivne Rahvaerakonna (EKRE) riigikogu fraktsioon esitas 2018. aasta riigieelarvesse muudatusettepanekut, mille eesmärk on viia eelarve tasakaalu ja anda raha juurde valdkondadele, mis vajavad kiiresti toetust: politsei ja põllumajandus.
„Võimuliidu riigieelarves on palju raiskamist. Miljoneid eurosid lüüakse laiaks riigile kahjulike või küsitava väärtusega projektide peale,“ ütles EKRE fraktsiooni esimees Martin Helme.

„Meie ettepanek on kärpida eelarvet 55,4 miljoni võrra. Sellega katame eelarve 36 miljonilise nominaalse puudujäägi ning saame raha suunata valdkondadele, mille toetamine on praegu kriitilise tähtsusega.“
EKRE soovib riigieelarvest maha tõmmata 31 miljoni euro suuruse investeeringutoetuse Rail Balticule, sest puudub kindlus projekti majandusliku mõttekuse osas.

Järgneb Google reklaam. Uute uudiste toimetus ei vastuta Google algoritmide poolt personaalselt teile suunatud reklaamide sisu eest. Soovitame usaldada ainult tuntud ja usaldusväärseid kaubamärke.

5 miljonit eurot saab kokku hoida, kui sulgeda ERR-i venekeelne kanal ETV+. “See on ERR-i kallimaid kanaleid, millel napib vaatajaid ja needki on valdavalt eestlased,” selgitab Helme.

2,7 miljonit on võimalik kokku hoida, kui vähendada erakondadele antavat riiklikku toetust poole võrra – senise 5,4 miljoni euro pealt 2,7 miljoni euro peale.

Kolm miljonit eurot saab säästa, kui vähendada Eesti arengu- ja humanitaarabi. „Eesti kulutused välisabile on suures osas tegelikult kulutused erinevatele rahvusvahelistele organisatsioonidele, kes kasutavad projektiraha reisimiseks. Tegelikku abi vaestele riikidele või haavatavatele elanikegruppidele on vähe,“ tõdes Helme.

Ülejäänud kärped on suurusjärgu võrra väiksemad, kuid Helme sõnul lähtuvad eesmärgist lõpetada raha kulutamine ühiskonna jaoks kahjulikele või küsitavatele projektidele.

„EKRE ei pea tarvilikuks anda ligi pool miljonit eurot niinimetatud soolise võrdõiguslikkuse programmi jaoks, sest selle varjus tehakse peamiselt ühiskonda õõnestavat äärmusfeministlikku propagandat,“ leiab Helme.

„Samamoodi ei pea EKRE vajalikuks senises mahus NO99 teatri riiklikku toetamist, sest nimetatud teatri esindajad on end avalikkuses esitlenud ühiskonda lammutavate vasakpoolsete sõdalastena. Nende tegevuse toetamine maksumaksja rahast on raskesti põhjendatav.“

EKRE soovib 2018. aasta riigieelarves anda 8 miljonit kodumaisteks põllumajandustoetusteks, sest põllumajandus on strateegiliselt tähtis tootmisvaldkond. Tänavu jäi kehva ilma tõttu kolmandik saaki põllule, riigi toetus võimaldaks tekkinud kahju mingil määral leevendada.

Samuti soovib EKRE suurendada politsei palgafondi 3,5 miljoni võtta. See võimaldaks hoida tänavatel rohkem patrulle, mis omakorda suurendaks avalikku korda ja turvalisust.

UU

Tähelepanu!

Kuna kommentaaride modereerimise maht hakkas toimetuse väikese kollektiivi tööd häirima, siis oleme sunnitud kommenteerimise peatama. Kui tunnete vajadust ühiskonna asjades kaasa rääkida, siis on selleks võimalus Facebookis ning meediaväljaannete kommentaariumites.

Täname teid jätkuva toe ja mõistmise eest!
Uute uudiste toimetus.

Mobile Sliding Menu

Uute Uudiste väljaandja on Eesti Konservatiivne Rahvaerakond. Uued Uudised peavad oluliseks sõnavabadust. See tähendab, et Uutes Uudistes avaldatud seisukohad ei pruugi ühtida Eesti Konservatiivse Rahvaerakonna seisukohtadega.
Kontakt: info@uueduudised.ee | Kasutamistingimused