EKRE Tartu linnaorganisatsiooni läheb Riigikogu valimistele vastu Indrek Särje juhtimisel

Kaja Tarto ja Indrek Särg

Eesti Konservatiivse Rahvaerakonna Tartu ringkonna üldkoosolekul 03. märtsil valiti ringkonnale uusi juhtorganeid.

Ringkonna esimehena jätkab ülekaaluka häälteenamuse saanud senine juht Indrek Särg, aseesimeesteks valiti Ruuben Kaalep ning Kaja Tarto. Indrek Särg töötab pedagoogi ning laevajuhina, Ruuben Kaalep on noorteühenduse Sinine Äratus esimees ning Kaja Tarto töötab raadioajakirjanikuna Pereraadios.

Uude juhatusse kuuluvad veel omavalitsusnõunik Kalver Künnapuu, kinnisvaraettevõtjad Aare Tamm ja Merike Lumi, Vanemuise solist ja lavastaja Jaan Willem Sibul, Zeppelini kaubanduskeskuse haldusjuht Mareh Kalda ning ajaloodiplomand Lenno Pärnjõe.

EKRE Tartu ringkond kogus sügisestel kohalikel valimistel 11,2 protsenti tartlaste häältest, olles selle tulemusega Kohila, Pärnu ja Räpina järel oma erakonnas edukuselt neljandal kohal. Linnapeakandidaadi Indrek Särje poolt hääletas 1604 tartlast. Tartu linnavolikogus on EKRE fraktsioon 6-liikmeline: fraktsiooni esimees on Indrek Särg, aseesimeheks õppejõud ja muusik Indrek Kalda ning liikmeteks Ruuben Kaalep, Kaja Tarto, doktor Eva Loskit ja kirjanik Indrek Hirv, keda äraolekutel asendab kirjanik Heiki Vilep.

Koosolekul ergutas kaasteelisi sütitava kõnega EKRE aseesimees Martin Helme, kes toonitas, et Tartu ringkonna tulemuslik esinemine viimastel kohalikel valimistel on üks EKRE edulugusid, ent nüüd seisab uuel juhatusel ees veelgi suurem töö, et Tartu konservatiivid oleksid edukad ka Riigikogu valimistel.

Kommentaarid