Rahvuskonservatiivne uudiste- ja arvamusportaal
Saada vihje: info@uueduudised.ee

EKRE Tartu valimisnimekirjas on doktoreid, kirjanikke ja isegi ooperilaulja

24.08.2021
Loone Ots Tartus
© Uued Uudised

EKRE Tartu linna ringkonna üldkoosolekul kinnitati kohalike omavalitsuste valimiste nimekiri ja võeti vastu valimisplatvorm. Erakonna esinumber Tartus on linnapeakandidaat, filosoofiadoktor, kirjanik ja keelekoolitaja Loone Ots. Esikümnes järgnevad Riigikogu liige, ajaloodoktor Jaak Valge, ringkonna endine juht, sotsiaaltöötaja Merle Kivest, ringkonna juht, ettevõtja Silver Kuusik, kirjanik, näitleja ning lavastaja Malle Pärn, poeet Indrek Hirv, ettevõtjad Merike Lumi ja Aivar Sööt, ooperilaulja, Vanemuise solist Jaan Willem Sibul ning riigiteaduste üliõpilane, Sinise Äratus juht Eino Erkki Johannes Rantanen.

Nii on EKRE valimisnimekirjas Tartus kokku kolm teadusdoktorit, kolm meditsiinidoktorit, neli kirjanikku, kolm õpetajat, kaks juristi, kaks näitlejat, ooperilaulja, proviisor, stomatoloog, riigikogu ja Tartu linnavolikogu liikmeid, samuti paarkümmend ettevõtjat. EKRE ridades lähevad valimistele Tartu malevasse kuuluv aasta kaitseliitlane Ain Ehari ja üheksakordne Eesti meister fitnessis Imre Vähi.

Noortest on lisaks Rantanenile esirinnas näiteks Miina Härma Gümnaasiumi kuldmedalist, 19-aastane Ronald Judin, kes on ka nimekirja noorim liige. Eakaim on staažikas poliitik, tuntud tartlane Roland Ilp (89).

EKRE Tartu linna ringkonna valimisplatvorm on ringkonna juhi Silver Kuusiku sõnul koostatud küsitledes tartlasi, aga ka näiteks politsei ja päästeameti esindajaid. Programmi kindel alus on Tartu isikupära säilitamine ja erinevuste tasandamine kesklinna ja nõndanimetatud magalapiirkondade vahel.

„Muu väärtusliku hulgas sisaldab programm kindlat vastuseisu pagulaskeskuse rajamisele ja mošee ehitamisele. Linna territooriumil keelatakse lageraie. Annelinn jt paneelasumite korterelamud aidatakse muuta tervislikumaks ja ohutumaks,“ kirjeldas Kuusik, kelle sõnul alaneb radikaalselt lasteaia kohatasu, koduse lapse pearahast makstakse osa tema perele. Eakate jaoks lisatakse teenuseid, et nad saaks elada võimalikult kaua iseseisvalt omas kodus.