EKRE teeb ettepaneku hääletada kaldale ehitamist lubav eelnõu menetlusest välja

Eesti,
- Updated
Veekogude kallastele ei peaks andma luba ehitada.

Eesti Konservatiivne Rahvaerakonna (EKRE) fraktsioon teeb täna ettepaneku hääletada Riigikogu menetlusest välja veekogude kallastel kehtiva ehituskeeluvööndi ligi kümnekordset vähendamist kavandav eelnõu.

EKRE fraktsiooni liige Ruuben Kaalep tõdes, et Eesti looduskaitsepoliitikas on vaid vähesed põhimõtted üle aastakümnete säilinud, ilma et neid oleks majandushuvidele ohvriks toodud.

„Veekogude kallastele ehitamise piirangud, kallasradade säilitamine sealse elustiku ja matkajate tarbeks on olnud üks neist. Kui seda muutev seadus vastu võetaks, kaotaksime väga olulise väärtuse, mis eristab Eestit muist Euroopast,“ ütles Kaalep.
„Teisipäevasel Riigikogu istungil käitus eelnõu tutvustanud Heiki Kranich väga madalalt, halvustades neid, kes peavad tähtsaks looduse ja kallasradade kaitset. Paljude Eesti haritlaste ja väärikate kodanikuühenduste arvamust ei pea ta millekski. Kahjuks iseloomustab see meie riiki pikalt valitsenud poliitilise klassi ülbust ning hoolimatust loodusest, kodumaast ja igavikulistest väärtustest.“

Kaalepi sõnul on silmakirjalikkuse tipp on, et samad poliitikud täidavad innukalt Euroopa Liidust saabuvaid rohepöörde-suuniseid, mille tegelik seos looduskaitsega jääb tihti segaseks.

„Selle kõrval vajab Eesti jõulist rahvuskonservatiivset keskkonnapoliitikat, mille südameasjaks oleks metsade, järvede ja ohustatud liikide kaitsmine linnastumise, tarbimisühiskonna ja saamahimu eest. Kui keskkonnavaenulikes eelnõudes on midagi head, siis vahest just need aitavad mobiliseerida eestlasi kodumaa looduse kaitsele.“

UU

Tähelepanu!

Kuna kommentaaride modereerimise maht hakkas toimetuse väikese kollektiivi tööd häirima, siis oleme sunnitud kommenteerimise peatama. Kui tunnete vajadust ühiskonna asjades kaasa rääkida, siis on selleks võimalus Facebookis ning meediaväljaannete kommentaariumites.

Täname teid jätkuva toe ja mõistmise eest!
Uute uudiste toimetus.

Mobile Sliding Menu

Uute Uudiste väljaandja on Eesti Konservatiivne Rahvaerakond. Uued Uudised peavad oluliseks sõnavabadust. See tähendab, et Uutes Uudistes avaldatud seisukohad ei pruugi ühtida Eesti Konservatiivse Rahvaerakonna seisukohtadega.
Kontakt: info@uueduudised.ee | Kasutamistingimused