Rahvuskonservatiivne uudiste- ja arvamusportaal
Saada vihje: info@uueduudised.ee

EKRE teeb ettepaneku võtta Eesti–Vene piirileppelt allkiri tagasi

-
23.02.2022
Urmas Paet ja Sergei Lavrov sõlmimas Eesti-Vene piirilepingut, millega Eesti loobuks vabatahtlikult 5,2% oma Tartu rahulepingu järgsest aladest
© Scanpix

Eesti Konservatiivse Rahvaerakonna (EKRE) fraktsioon esitas Riigikogule otsuse eelnõu teha vabariigi valitsusele ettepanek võtta tagasi allkiri Eesti–Vene piirilepingult.

Eelnõu üle andnud Riigikogu liige Paul Puustusmaa (fotol) ütles, et Eesti–Vene piirileppe sõlmimine Eesti välisministri Urmas Paeti ja tema Vene kolleegi Sergei Lavrovi vahel 2014. aastal oli ränk viga.

„Selle lepinguga nõustub Eesti Vabariik Kremli seisukohaga, et Tartu rahuleping on oma kehtivuse kaotanud. Uus piirilepe muudab kehtivat põhiseadust ja toetab Venemaa jätkuvat anneksiooni ja naabrite territooriumite inkorporeerimise poliitikat. Ühtlasi legaliseerib alatiseks Venemaa jätkuva okupatsiooni Tartu rahu järgse Eesti aladel ja loovutab Narva tagused alad ja osa Petserimaast, võttes meilt ära igasuguse õiguse nõuda okupeeritud alade eest vähimatki kompensatsiooni. Pole ühtegi sisulist põhjendust 5,2 protsendi Eesti riigi maa-ala, territoriaalvete ja õhuruumi lahutamiseks ning selle võõrriigile loovutamiseks,“ ütles Puustusmaa.

„Seepärast ei tohiks Eesti valitsus mingil juhul edasi minna piirileppe ratifitseerimisega Riigikogus. Vastupidi, Venemaa agressiooni tõttu Ukrainas tuleks astuda mitu sammu tagasi. Venemaa tõestab iga päev, et ta ei hooli rahvusvahelistest lepingutest ega naabrite territoriaalsest terviklikkusest. Putini režiim ei ole usaldusväärne lepingupartner.“

Puustusmaa sõnul annaks Eesti riik lepingult allkirja tagasi võttes jõulise hinnangu Venemaa agressiivsele vallutuspoliitikale ja naabrite pidevale ähvardamisele.

 

UU