Rahvuskonservatiivne uudiste- ja arvamusportaal
Saada vihje: info@uueduudised.ee

EKRE tegevusest: Augeiase tallid tulebki puhtaks rookida

-
04.09.2019
Praegu on aeg tallid Reformierakonna sõnnikust tühjaks rookida. Pilt on illustratiivne.
© Scanpix

Õhtuleht on oma leheruumis tõstatanud küsimuse: kas EKRE plaanib suuremat puhastust? Justkui oleks see suur kuritegu, mitte muudatustega kaasnev paratamatus.

Martin Helme ütles ühel oma esinemisel, et ministeeriumiametnikud loobivad praegusele valitsusele kaikaid kodaraisse, kuid neile tehakse selgeks – hakaku tööle või otsigu endale uus koht. Viimasel juhul aga tõstetakse meedia poolt kisa taevani.

Ministri sõnul oli valijate sooviks, et tuleks valitsus, kes vaataks asju teise pilguga ja teeks neid teistmoodi. EKRE lubas muudatusi ja viibki neid ellu.

Martin Helme hinnangul on riigiaparaadi stagnatsioon ja tahtmatus ükskõik mida muuta tohutud. „Jumala eest, teeme nii, nagu kogu aeg on tehtud. Ja kui võimalik, ärme tee üldse midagi,“ kirjeldab ta, lisades, et osadele inimestele tuleb iga päev lausa näpuga töö kätte näidata.

„Meil on väga kindel plaan ja iga päev, kui oleme valitsuses sees, saame ohje paremini enda kätte,“ täpsustas Martin Helme. See aga pole võimuhaaramine, vaid toimiva meeskonna loomine – kui rahva mandaadiga minister oma haldusala ei kontrolli, siis pole tast mingit tolku.

EKRE minister räägib tegelikult ju olukordadest, mis pole ainult EKRE ministrite mureks. Ilmselt puutusid samaga kokku ka Jüri Ratase eelmise valitsuse ministrid, kui tuli Reformierakonna talle tühjaks rookida. Samad olukorrad tekivad kindlasti ka majanduses ja erafirmades, kui halvenenud näitajatega ettevõttes tuleb kord majja lüüa ja seejuures ka inimesi jõuliselt välja vahetada. Mitte ainult ebalojaalseid, vaid ka liigsesse mugavustsooni takerdunuid, arenemisvõimetuid ja ebakompetentseid.

Reformierakond püüab iga hinna eest eitada seda, et ka nemad on teinud sama ja teeksid ka siis, kui nad tuleksid uuesti võimule. Nii nagu on nad ka oma valitsemise ajal pannud võimukohtadele omad inimesed – kui mitte otseselt vahetades, siis vähemalt rotatsiooni ajal oma inimesi esile tõstes. Nemad ongi probleemiks, sest nad elavadki vanas maailmas, selles RE omas.

Kui EKRE ei taha “soinistuda” ehk muudatustest loobuda, siis tulebki teha nii, nagu kirjeldas Martin Helme. Nii teeks võimule tulles ka opositsioon. Vastalisi ga tuleb lohutada sellega, et EKRE puhastab talle jõudumööda, mitte ei juhi sinna vett, nagu tegi seda Augeiase tallides Herakles.