EKRE tegi Ratasele mitu ettepanekut õigusloomeks

Rubriik Eesti On
- Updated

Eesti Konservatiivse Rahvaerakonna (EKRE) fraktsioon pakkus teisipäevasel kohtumise keskerakondlasest peaminister Jüri Ratasega välja ideid õigusloome valdkonnas, mis võiks EKRE fraktsiooni esimehe Martin Helme sõnul keskparteile sobida.

“Pakkusime välja mõned ideed õigusloome valdkonnas riigiõiguse koha pealt, mida valitsus võiks kaaluda,” ütles Helme kolmapäeval BNS-ile. “Ma ei hakka neid praegu nimetama, sest võib-olla ajan nii kellegi lukku.”

Järgneb Google reklaam. Uute uudiste toimetus ei vastuta Google algoritmide poolt personaalselt teile suunatud reklaamide sisu eest. Soovitame usaldada ainult tuntud ja usaldusväärseid kaubamärke.

Helme sõnul võiks EKRE pakutud ideed teoreetiliselt Kerskerakonna programmiga kooskõlas olla, aga neid pole koalitsioonilepingus. “Samas võiks ju asjad tõstatada,” sõnas ta. “Aga mingit lõplikku või konkreetset vastust Rataselt ei tulnud ja ega me seda ei oodanudki.”

EKRE saadikud rääkisid Helme sõnul Ratasega pikalt vene keele teemast ja kodakondsusest ehk migratsioonist endisest Nõukogude Liidust.

“Ratas kinnitas üle, et ta on Eesti patrioot, kes ei taha õõnestada eesti keelt või rahvusriiki,” rääkis Helme. “Mina kostsin, et see ei pruugi olla tahtlik, aga kui nad [Keskerakond] teevad lühiajalise poliitilise kasu nimel – saabuvaid kohalikke valimisi silmas pidades – mingeid lükkeid, siis sellel on tagajärjed, mida siluda on erakordselt keeruline. Tagajärjed tulevad ise, kui keele või kodakondsuspoliitikas ettevaatamatult käitutakse.”

EKRE fraktsiooni ja peaminister Jüri Ratase kohtumine peeti Helme sõnul Ratase algatusel, kes on avaldanud soovi rääkida kõigi opositsioonierakondadega isegi siis, kui üksteise seisukohtadega ei nõustuta.

“Meie tõstatasime neid teemasid, mis meid Keskerakonna, Sotsiaaldemokraatliku Erakonna ning Isamaa ja Res Publiva Liidu valitsuse puhul häirivad,” sõnas Helme. “Juttu oli ka Keskerakonna kannapööretest, mida nad on teinud haldusreformi, Rail Balticu ja e-valimiste teemadel.”

BNS-UU

FOTO: EKRE – Jüri Ratas vestlemas EKRE fraktsiooni delegatsiooniga 14.veebruaril 2017

Tähelepanu!

Kuna kommentaaride modereerimise maht hakkas toimetuse väikese kollektiivi tööd häirima, siis oleme sunnitud kommenteerimise peatama. Kui tunnete vajadust ühiskonna asjades kaasa rääkida, siis on selleks võimalus Facebookis ning meediaväljaannete kommentaariumites.

Täname teid jätkuva toe ja mõistmise eest!
Uute uudiste toimetus.

Mobile Sliding Menu

Uute Uudiste väljaandja on Eesti Konservatiivne Rahvaerakond. Uued Uudised peavad oluliseks sõnavabadust. See tähendab, et Uutes Uudistes avaldatud seisukohad ei pruugi ühtida Eesti Konservatiivse Rahvaerakonna seisukohtadega.
Kontakt: info@uueduudised.ee | Kasutamistingimused