Rahvuskonservatiivne uudiste- ja arvamusportaal
Saada vihje: info@uueduudised.ee

EKRE tegusus tõstis toetuse rahvuskonservatiividele 20 protsendini

-
20.03.2020
Rahvuskonservatiivsus on maailmavaade, mis seisab Eestis vastu globalismile ja multikultuursusele.
© Uued Uudised

Kui homme toimuks riigikogu valimised, annaks Eesti Konservatiivsele Rahvaerakonnale oma hääle 20 protsenti valijatest, selgus ERR-i tellitud Turu-uuringute AS-i üle-eestilisest enam kui tuhande vastajaga küsitlusest.

EKRE 20 protsendile kerkinud toetus on Turu-uuringute AS-i küsitlustes erakonna kõrgeim näitaja alates mullukevadistest riigikogu valimistest. Kuu aja eest toetas rahvuskonservatiive 16 protsenti küsitletutest.

Reformierakonnale oma hääle 26 protsenti valijatest ja Keskerakonnale 22 protsenti.

Kui jälgida erakondade toetust regioonides, ei ole ühte erakonda, kes oleks üle kogu Eesti teistest üle – Reformierakonna, Keskerakonna ja EKRE toetus on kõikjal üsna võrdne, v.a Ida-Virumaal.

EKRE on kõige populaarsem Kesk-Eestis (31 protsenti). Lääne-Eestis on võrdselt kõige populaarsemad EKRE ja Reformierakond (kummagi toetus on 26 protsenti),

EKRE on populaarseim meeste (26 protsenti meestest) ja 50-64-aastaste seas. Alla 25-aastaste valijate seas on pea võrdsel hulgal nii Keskerakonna (25 protsenti), EKRE (23 protsenti) kui ka Reformierakonna (22 protsenti) toetajaid.

Eestlaste seas on EKRE teisel kohal (22 protsenti). Rahvuskonservatiivide reiting on kõrgem maapiirkondades: maaelanikest toetab EKRE-t 23 ja linnaelanikest 17 protsenti.