EKRE tegusus tõstis toetuse rahvuskonservatiividele 20 protsendini

Eesti,
- Updated
©Uued Uudised
EKRE seisab Eesti eest. Hetk tõrvikurongkäigult.

Kui homme toimuks riigikogu valimised, annaks Eesti Konservatiivsele Rahvaerakonnale oma hääle 20 protsenti valijatest, selgus ERR-i tellitud Turu-uuringute AS-i üle-eestilisest enam kui tuhande vastajaga küsitlusest.

EKRE 20 protsendile kerkinud toetus on Turu-uuringute AS-i küsitlustes erakonna kõrgeim näitaja alates mullukevadistest riigikogu valimistest. Kuu aja eest toetas rahvuskonservatiive 16 protsenti küsitletutest.

Järgneb Google reklaam. Uute uudiste toimetus ei vastuta Google algoritmide poolt personaalselt teile suunatud reklaamide sisu eest. Soovitame usaldada ainult tuntud ja usaldusväärseid kaubamärke.

Reformierakonnale oma hääle 26 protsenti valijatest ja Keskerakonnale 22 protsenti.

Kui jälgida erakondade toetust regioonides, ei ole ühte erakonda, kes oleks üle kogu Eesti teistest üle – Reformierakonna, Keskerakonna ja EKRE toetus on kõikjal üsna võrdne, v.a Ida-Virumaal.

EKRE on kõige populaarsem Kesk-Eestis (31 protsenti). Lääne-Eestis on võrdselt kõige populaarsemad EKRE ja Reformierakond (kummagi toetus on 26 protsenti),

EKRE on populaarseim meeste (26 protsenti meestest) ja 50-64-aastaste seas. Alla 25-aastaste valijate seas on pea võrdsel hulgal nii Keskerakonna (25 protsenti), EKRE (23 protsenti) kui ka Reformierakonna (22 protsenti) toetajaid.

Eestlaste seas on EKRE teisel kohal (22 protsenti). Rahvuskonservatiivide reiting on kõrgem maapiirkondades: maaelanikest toetab EKRE-t 23 ja linnaelanikest 17 protsenti.

7 commentsOn EKRE tegusus tõstis toetuse rahvuskonservatiividele 20 protsendini

 • Avatar
  Aleksander

  E200 on saanud eelkõige refide ja sotside ‘kõhklejate’ toetuse. Tavaliselt on need põhimõtetud vasakliberaalsed tüübid, kes liiguvad nende poliitikute taha, kes parasjagu jätavad turvalise mulje. Valimistel võib gruz200 avastada, et toetus on jälle kahanenud alla künnise.

 • Avatar
  Leo Viller

  Taoliste ” küsitluste ” koostajatest grupp seltsimehi ei saa mitte kuidagi oma stampidest lahti. Ikka ja jälle peab jestidvesti ja rehvide summaarne toetusprotsent olema neljakümne lähedal. Laske, kulla seltsimehed, see protsent kolmekümneni ja siis on lugeja ikka poolega petta saanud

 • Avatar

  Hea, et rahaminister oma palka niisama ära ei anna!
  Peab hakkama koolitama.

 • Avatar

  Nii et meil ongi Rootsi haigus.20% elanikest proovib paasta mis voimalik ja ylejaanud 80% tantsib ja laulab ja valib ennast hauda

 • Avatar

  vahet pole kes parasjagu valitsuses on, nad on nagunii keskpankade kontrolli all

 • Avatar

  Ja vasakpartei mis on sisuliselt kompartei on 11% peal mis on neil kõige parem tulemus pärast 1998. aasta valimisi. Ma kunagi lootsin et Rootsil on veel lootust aga enam vist ei ole, iga aasta tuuakse 100 000 immigranti ja eks see Rootsi ajapikku muutub 3. maailma riigiks.

 • Avatar

  Olgu selle Eesti poliitikaga kuidas on aga ma olen mures Rootsi pärast. Neil on jälle sotsid populaarsemaiks tõusnud, ma ei saa aru mis kohaga see rootsi rahvas mõtleb või kas ta üldse mõtleb. https://www.politico.eu/europe-poll-of-polls/sweden/

Kommentaarid on keelatud

Tähelepanu!

Kuna küberrünnakud aina sagenevad ning Facebook ei ole spämmi tõkestamiseks juba pika aja jooksul midagi ette võtnud, siis olime sunnitud Facebooki kaudu artiklite kommenteerimist piirama.

Anonüümse kommentaari lisamise võimaluse jätsime avatuks.

Täname teid jätkuva toe ja mõistmise eest!
Uute uudiste toimetus.

Mobile Sliding Menu

Uute Uudiste väljaandja on Eesti Konservatiivne Rahvaerakond. Uued Uudised peavad oluliseks sõnavabadust. See tähendab, et Uutes Uudistes avaldatud seisukohad ei pruugi ühtida Eesti Konservatiivse Rahvaerakonna seisukohtadega.
Kontakt: info@uueduudised.ee | Kasutamistingimused