EKRE toetajad laulsid Pärnus koos staaridega vaba rahva laulu

Eesti,
- Updated
©Jaanus Nurmoja
laul

Igal aastal kohta vahetav laulupidu Vaba Rahva Laul toimus sel korral Pärnus ning üles astusid Marko Matvere, Ott Lepland, Gerli Padar, Boris Lehtlaan, Oliver Leppik, Merit Männiste ja paljud teised. Õhtut juhtis Veikko Täär ning repertuaaris olid ka Eesti rahvale ääretult armsad Alo Mattiiseni „Sind surmani“, „Ei ole üksi ükski maa“ ja „Eestlane olen ja eestlaseks jään“. Kohal oli palju tõrvikukandjaid ning EKRE toetajaid, edestas Kroonika.

„Vaba Rahva Laulu kava on turvaliselt hea,” kommenteeris dirigent Lauri Breede. “Esinevad solistid ja koorid ning kuulajad said kaasa laulda. Tunda end osalisena suure kontserdi sees, mis on pühendatud meie vabadusele. Me oleme end laulnud 150 aastat tagasi rahvaks ja nõukogude ikke alt vabaks. Laulupidu on meie olemus ja südametunnistus.”

Laule saatis traditsiooniliselt Urmas Lattikase bänd ning kuna Lattikasel on sel päeval ka sünnipäev, tuli esitada ka sünnipäevalaul. “See hetk on olnud ülev ja väga südantsoojendav ning see ühtekuuluvustunne on lausa käegakatsutav. Väga eriline kogemus!“ ütles Lattikas.

Üldiselt vaikiti see tore sündmus maha.

UU

Kommentaarid

Mobile Sliding Menu

Uute Uudiste väljaandja on Eesti Konservatiivne Rahvaerakond. Uued Uudised peavad oluliseks sõnavabadust. See tähendab, et Uutes Uudistes avaldatud seisukohad ei pruugi ühtida Eesti Konservatiivse Rahvaerakonna seisukohtadega.
Kontakt: info@uueduudised.ee | Kasutamistingimused