EKRE toetus Eesti venelaste seas hakkas kedagi häirima – Mart Kallase kommentaar jõudis moonutatuna Vene meediasse

Eesti,
- Updated
Õige soovitus. (Foto: Scanpix)

Vene meedia on asunud ründama EKRE Tallinna volikogu fraktsiooni liiget Mart Kallast, Kremli ruuporitele omaselt on süüdistused täiesti õhust võetud, sest Kallas kasutas teatud sõnu ainult pronksiöö mässajate kohta.

Sputnik kirjutab oma loo alapealkirjadega: “Kas Venemaa võib Kallase vastu vaenuõhutamise pärast kriminaalasja algatada?” ja “Natsionalistid on ärevuses.” Gazeta.ru pealkiri kõlab: “Eesti saadik nimetas venekeelseid rämpsuks” ja Lenta.ru “Venekeelseid Eesti inimesi nimetati inimrämpsuks.”

Järgneb Google reklaam. Uute uudiste toimetus ei vastuta Google algoritmide poolt personaalselt teile suunatud reklaamide sisu eest. Soovitame usaldada ainult tuntud ja usaldusväärseid kaubamärke.

Mart Kallas kirjutas Urmas Reinsalu Facebooki postituse alla, milles too taunis Yana Toomi võrdlust Moskva protestijate ja pronksiööl mässajate vahel: “Venemaal mässasid omad! Meil sisserännanud nõukogude mentaliteediga inimrämps!”

Kallas ütles Delfile, et ei nimetanud kommentaaris kordagi vene rahvusest inimesi ega öelnud, et kõik venelased on inimrämps, vaid pidas silmas neid, kes tänavatel pronksiööl lõhkusid ja laamendasid. Vene propagandale see ei lugenud.

Inimesed mäletavad meediakajastustest väga selgesti seda kilavate silmadega rüüstajat, naiste hügieenisidemete pakk kaenla all, kes väljus rüüstatud poest – just selliseid pidas silmas ka Mart Kallas. Pronksiööl märatseti Tallinnas lihtsalt märatsemise pärast, Moskvas protestiti autokraatia vastu.

Tõenäoliselt korjati EKRE poliitiku kommentaar sotsiaalmeediast üles ja edastati Vene meediale selleks, et sealtkaudu leviks Eesti venekeelse elanikkonnani Kremli propaganda tõlgendus, ja siinsed venelased, kes hakkasid abielureferendumi kontekstis üha enam rahvuskonservatiive toetama, loobuksid sellest.

Praegune skandaal sai alguse suurvenelasest ja samas euroföderalistist Yana Toomist, kes võrdles Moskvas aset leidnud meeleavalduste mahasurumist pronksiöö märatsemiste jõulise lõpetamisega, öeldes et need, kes Eestis mässu maha surusid, ei tohiks Moskvat sama asja eest kritiseerida.

Tähelepanu!

Kuna kommentaaride modereerimise maht hakkas toimetuse väikese kollektiivi tööd häirima, siis oleme sunnitud kommenteerimise peatama. Kui tunnete vajadust ühiskonna asjades kaasa rääkida, siis on selleks võimalus Facebookis ning meediaväljaannete kommentaariumites.

Täname teid jätkuva toe ja mõistmise eest!
Uute uudiste toimetus.

Mobile Sliding Menu

Uute Uudiste väljaandja on Eesti Konservatiivne Rahvaerakond. Uued Uudised peavad oluliseks sõnavabadust. See tähendab, et Uutes Uudistes avaldatud seisukohad ei pruugi ühtida Eesti Konservatiivse Rahvaerakonna seisukohtadega.
Kontakt: info@uueduudised.ee | Kasutamistingimused