EKRE  toetus Norstati uuringutes on aasta kõrgtasemel

Eesti,
- Updated
©Scanpix

EKRE toetus sellel aastal läbi viidud küsitluste lõikes kõige kõrgemal tasemel, selgub Ühiskonnauuringute Instituudi tellitud küsitlusest, mille viis läbi uuringufirma Norstat. Rahvuskonservatiive toetab 18,4% küsitletutest.

Võrreldes eelmisel nädalal avaldatud toetusprotsentidega on kahanenud Reformierakonna toetus ning kasvanud toetus Keskerakonnale. See tähendab, et vahe Reformierakonna ja Keskerakonna vahel, mis mai alguses oli 14,8 protsenti, on kahanenud ning on nüüd 9,9 protsenti,

Sellega seoses on kasvanud ka toetus koalitsioonierakondadele, mis nüüd on kokku 48,1 protsenti (nädal varem 46,4 protsenti), samal ajal opositsioonierakondade toetus on kokku 42,2 protsenti (nädal varem 43,4 protsenti).

Isamaad toetab 8,9 protsenti küsitletutest. 24. märtsist alates pidevalt üle viie protsendi püsinud Eesti 200 toetus on viimaste reitingute põhjal langenud alla valimiskünnise ehk toetus on 4,6 protsenti.

Viimased koondtulemused kajastavad küsitlusperioodi 6. maist 3. juunini, mille raames küsitleti kokku 4012 valimisealist Eesti  kodanikku.

Kommentaarid

Mobile Sliding Menu

Uute Uudiste väljaandja on Eesti Konservatiivne Rahvaerakond. Uued Uudised peavad oluliseks sõnavabadust. See tähendab, et Uutes Uudistes avaldatud seisukohad ei pruugi ühtida Eesti Konservatiivse Rahvaerakonna seisukohtadega.
Kontakt: info@uueduudised.ee | Kasutamistingimused