Rahvuskonservatiivne uudiste- ja arvamusportaal
Saada vihje: info@uueduudised.ee

EKRE toetus püsib koondkokkuvõtetes kõrgena

28.08.2021
EKRE lippude all
© Uued Uudised

EKRE koondkeskmine toetus augustis oli 23 protsenti, mis on protsendipunkti võrra parem kui juunis. Mais oli EKRE koondkeskmine toetus 20, aprillis 21 ja märtsis 19 protsenti. Ehk EKRE koondkeskmine toetus on märtsist kasvanud neli protsenti. Sealjuures oli Emori küsitluses juulikuus EKRE toetus isegi suurem kui Reformierakonnal.

Kolme uuringufirma koondkeskmiste reitingute järgi on populaarseim erakond Reformierakond, millele järgneb EKRE. Võrreldes juunikuuga, mil viimati kõik kolm uuringufirmat erakondade toetusi mõõtsid, on langenud Keskerakonna toetus.

Kuivõrd Turu-uuringud juulikuus erakondade toetusi ei mõõtnud, saab võrrelda koondkeskmisi reitinguid augustis ja juunis.

Reformierakonna koondkeskmine toetus augustis oli 26 protsenti, sama suur oli see ka juunikuus. Maikuus oli peaministripartei koondkeskmine toetus 28, aprillis 29 protsenti ja märtsis 30 protsenti.

Uuringufirmade võrdluses näitavad Emor ja Turu-uuringud Reformierakonnale madalamat toetust kui Norstat. Norstati uuringus on samas madalam Eesti 200 toetus, kes on Reformierakonnaga suhteliselt sarnases valijagrupis.

Kolmandal kohal on 17 protsendi suuruse koondkeskmise toetusega Keskerakond. Märtsist juunini oli see näitaja olnud ühtlaselt 19 protsenti. (ERR)