Rahvuskonservatiivne uudiste- ja arvamusportaal
Saada vihje: info@uueduudised.ee

EKRE Türi osakonna juhiks valiti kolonelleitnandi poeg

-
03.05.2017
Laadime sisu...

EKRE Türi osakond valis teisipäeva õhtul uueks juhatuse esimeheks noore kaitseliitlase Elar Niglase (18). Niglas lõpetab sel suvel Türi Ühisgümnaasiumi ja tahab minna edasi õppima riigiteadusi.

Niglas rääkis end osakonna liikmetele tutvustades, et kavatseb pärast Türi ühisgümnaasiumi lõpetamist minna õppima riigiteadusi. Osakonna liikmed tundsid huvi, kas noormees pärast kõrgema hariduse saamist kavatseb ka Türile naasta või lahkub Türilt nagu sajad teised kooli lõpetanud tüdrukud ja poisid on varasemalt teinud. Eile õhtul lubas Niglas, et tema tuleb Türile tagasi.

Samuti kinnitas EKRE uus osakonnajuht, et ta teeb kõik endast oleneva, et Türil säiliks gümnaasiumihariduse saamise võimalus. Nimelt ehitatakse Paidesse riigi raha eest uus ja vägev riigigümnaasiumis, mistõttu on sattunud gümnaasiumihariduse andmine Türil küsimärgi alla. Türil vallas on kokku kuus kooli.

“Kindlasti on oluline ka Kaitseliidu Järva maleva tegevus Türil, sest osaletakse tegelikult ju pidevalt valla tegevustes näiteks noorteorganisatsioonide näol. Aga kuna nüüd otsitakse suuremat pinda, siis on tehtud juba plaane kolimiseks Paide, kuid see on kindlasti kauges tulevikus – vastavaid hooneidki pole veel ehitama hakatud. See kindlasti mõjutab Türi elu. Mina ei toeta kindlasti Türilt Kaitseliidu maleva ärakolimist, kuna see on muutunud üheks Türi osaks. Paljud noored leiavad sealt kaudu endale väljundit, mis kindlasti hoiab neid seotuna oma kodukohaga ka hiljem. Olen ise kaitseliitlane ja juba väga noorest east noorkotkas,” selgitas Niglas.

Samuti peab Niglas Türi vallavolikku valituks osutudes enda ülesandeks parema ühenduse loomise ühinevate valdade vahel, mis hetkel on üsna kehvas seisus. “Eriti kui vaatame Väätsa ja Türi vahelist ühendust. Hetkel sõidab Väätsa-Türi vahet ainult üks buss kaks korda päevas tööpäevadel. See on suur probleem nii vanematele inimestele kui ka kooliõpilastele. Seetõttu valitakse tihtipeale Paide kool, sest Paidega on parem bussiühendus,” kõneles Niglas.

Niglase lastetuba on väga militaarne. Elari isa, kolonelleitnant Arvi Niglas teenis Kaitseliidu Järva maleva pealikuna 2003-2016. Mullu pälvis Arvi Niglas Kaitseliidu Valgeristi I klassi teenetemärgi. Kaitseliidu Järva malevas asus Arvi Niglas teenistusse 1994. aastal.