Rahvuskonservatiivne uudiste- ja arvamusportaal
Saada vihje: info@uueduudised.ee

EKRE VALIMISPROGRAMM ⟩ Eestist peab saama õigusriik mitte ainult sõnades, vaid ka tegudes

-
28.01.2023
EKRE tahab taastada Eesti õigusriigi
© Shutterstock

Oleme viimase kahe aasta jooksul näinud, kuidas meie põhiõigusi tahetakse jalge alla trampida. Sõnavabadust püütakse lämmatada nn vaenukõne keelustamisega, rahumeelseid meeleavaldajaid aetakse laiali koerte ja eriüksuslastega. Julgeolekuasutused tahetakse muuta liberaalsete võimuerakondade käepikenduseks.

N-ö õigete vaadetega inimesed pääsevad seaduserikkumise puhul karistusest, olgu nad siis jäänud vahele kriminaalse joobega, teinud korruptiivseid testihankeid või pildistanud alaealise intiimpiirkonda. Samas tegeletakse poliitiliste oponentide tagakiusamisega, hävitades nende mainet, rahakotti ja tervist aastaid kestvate kohtuprotsessidega, mille lõpus selgub, et tegelikult polnudki midagi. Eesti õigusriik on kriisis ja peale EKRE ei leidu Eestis ühtegi teist erakonda, kes suudaks või tahaks neid probleeme lahendada.

EKRE on ainus erakond, mis seisab õiglase riigi eest mitte ainult sõnades nagu Reformierakond, vaid ka tegudes. EKRE viib sisse tõhusa parlamentaarse järelevalve õigus- ja julgeolekuasutuste tegevuse põhiseaduslikkuse üle.

EKRE taastab ametnike isikliku vastutuse põhimõtte – riigile kahju tekitanud ametnikel tuleb vastutada oma tegemiste ja tegematajätmiste eest. Erakond tagab õigusabi kättesaadavuse ka vähemkindlustatud elanikkonnale. Otsene ja kaudne sundvaktsineerimine keelatakse!

Loe EKRE valimisprogrammi täismahus:
https://ekre.ee/ekre_2023_aasta_riigikogu_valimiste_programm