Rahvuskonservatiivne uudiste- ja arvamusportaal
Saada vihje: info@uueduudised.ee

EKRE VALIMISPROGRAMM ⟩ Ehitame üles tugeva ja kaitstud riigi, mida vaenlane rünnata ei julge

-
28.01.2023
EKRE: Eesti kaitsevõimet tuleb kiiresti tõsta
© Scanpix

EKRE on kõige tugevama riigikaitselise kompetentsiga erakond Eestis. Eerakonna kõige tuntumad riigikaitse asjatundjad Leo Kunnas ja Alar Laneman on aastaid võidelnud selle eest, et senine nn jõukohase riigikaitse doktriin visataks ajaloo prügikasti, sest nõrk sõjavägi ei suuda kaitsta meid idanaabri eest.

Eesti arendab praegu välja rannakaitset ainult tänu sellele, et valitsuses olles surus EKRE selle peaaegu vägisi läbi. Keskmaa õhutõrjet nõudsime samuti juba neli aastat tagasi, aga toonased riigikaitsejuhid sõdisid sellele vastu. Riigikaitse pole kunagi olnud Reformierakonna prioriteet. Isegi vahetult pärast Ukraina-Vene sõja algust raius Reformierakond, et Eestil pole õhutõrjet ja teisi uusi võimekusi vaja. Praegust vigadeparandust hakkasid nad tegema alles ühiskonna survel. Niimoodi viimasel hetkel reageerides aga korralikku riigikaitset ei ehita.

EKRE seisab kindlalt Eesti riigikaitse tugevdamise eest. Iseseisev kaitsevõime on vaja üles ehitada mahus, mis võimaldab kõige riskantsema ohustsenaariumi ehk laiaulatusliku kallaletungi realiseerumise korral hoida riigi võtmepiirkondi kuni liitlasvägede põhijõudude kohalesaabumiseni enda käes. Riigi võimalik okupeerimine, mis nõuaks Eesti hilisemat vabastamist, ei ole vastuvõetav.

Sõjaaja kaitseväge tuleb suurendada kuni 55 000 inimeseni ja ajateenistuse mahtu 4500 kutsealuseni aastas. Kolme eelmise valitsuse algatatud võimearendused, sealhulgas miiniveeskamise ja rannakaitsevõimekuse ning keskmaa õhutõrje arendamine, tuleb viia lõpuni. Kaitseväe kaudtulevõimekust on vaja kahekordistada ning luua vähemalt kompanii suurused tankiüksused mõlemas jalaväebrigaadis.

1939.-1940. aasta nn hääletu alistumine ei tohi kunagi korduda.

EKRE valimisprogramm:
https://ekre.ee/ekre_2023_aasta_riigikogu_valimiste_programm/