Rahvuskonservatiivne uudiste- ja arvamusportaal
Saada vihje: info@uueduudised.ee

EKRE VALIMISPROGRAMM ⟩ Aitame noortel peredel elu alustada! Seome kodulaenu, õppelaenu ja tulumaksu laste arvuga

-
28.01.2023
EKRE tahab, et riik tuleks noortele peredele majanduslikult appi
© Shutterstock

Selleks, et jääksime rahvusena püsima, pakub Eesti Konservatiivne Rahvaerakond noortele peredele meetmete paketti, et laste saamist ei lükataks majanduslikel põhjustel kaugesse tulevikku, ütles EKRE esimees Martin Helme erakonna valimisprogrammi esitlusel.

„Peale selle, et me kavatseme tõsta peretoetusi ja vanemahüvitisi ning vähendada lasteaia kohatasu, kavatseb EKRE luua soodsa kodulaenu ja kustutada sellest neljandiku iga uue lapse sünniga,“ ütles Helme.

„Plaanis on kustutada õppelaen pooles ulatuses, kui peres on üks laps ning täies ulatuses, kui peres on kaks või rohkem last. Toetame noori peresid tulumaksusoodustusega, vähendades tulumaksu veerandi ehk 5 protsendipunkti võrra iga peres kasvava lapse pealt mõlemal tööl käival vanemal.“

Helme sõnul võimaldavad need soodustused noortel peredel kiiremini jalad alla saada ning mitte lükata laste saamist kaugesse tulevikku või sellest majanduslikel põhjustel sootuks loobuda.

„Rahvastikuteadlased kinnitavad, et meie rahvas on hääbumiskursil, eestlaste praegune sündimus ei taga meie rahvuse püsimajäämist. Eriti järsult on sündimus langenud viimasel kahel aastal, põhjuseks majandusliku ebastabiilsuse kasv ning peretoetuste ja vanemahüvitiste reaalväärtuse kahanemine,“ ütles Helme.

„Probleemiks on ka esimese lapse saamise jätkuv edasilükkamine. Alates 2012. aastast on igal aastal kasvanud esimest last saava ema keskmine vanus. Samas näitavad küsitlused, et Eesti pered soovivad rohkem lapsi, kui neil on. EKRE tahab, et ükski laps ei jääks majanduslikel põhjustel sündimata.“

EKRE valimisprogramm:
https://ekre.ee/ekre_2023_aasta_riigikogu_valimiste_programm/