Rahvuskonservatiivne uudiste- ja arvamusportaal
Saada vihje: info@uueduudised.ee

EKRE-vastastel meeleavaldustel räägiti Eesti nimel, kuid polnud sinimustvalgeid lippe

-
31.03.2019
SALK on nagu Eesti hungveipingid. Pilt on illustratiivne.
© UU

Kui jälgida ERR-i, Delfi ja Postimehe galeriisid loodava võimuliidu vastaste ürituselt, siis ei paistnud silma ühtegi sinimustvalget lippu, küll aga oli ohtralt vähemuste sümboolikat ja palju punast värvi.

Kuivõrd ürituse taga on enamasti üks ja sama seltskond, kelle nimed läbivad nii Jüri Ratasele saadetud kirju, “Kõigi Eesti” juhtkonda, “naistemarssi” kui ka kõiki teisi protestiettevõtmisi, siis paistavad sealt nii härrassotside-revolutsionääride furaškad, reformarite karvased oravakäpakesed ning poliitpüüne ukse taha jäetud “kahesajatajate” ludikõrvad.

Üritusel osalejad rääkisid väga palju sellest, kui väga nad Eestist hoolivad, kuid rahvusriigi sümboolika praktiliselt puudus. “Kõigi Eesti” on praktiliselt sama tühikargajalik kõigest eestlaslikust, kui oli Eesti 200, kelle manifesti kohta kirjutas kultuurikriitik Toomas Haug:

“Iseseisvus – tulemeid pole; sõltumatus – tulemeid pole; eesti rahvas – tulemeid pole; eestlased – tulemeid pole; eestlus – tulemeid pole; eesti keel – tulemeid pole; rahvusriik – tulemeid pole; isamaa / kodumaa – tulemeid pole; eestlaste sündivus / iive – tulemeid pole; rahvuskultuur / eesti kultuur – tulemeid pole.” Mitte midagi sellist polnud ka sellel “tühjade südamete” üritusel.

Uued Uudised võtavad üle peavoolumeedia stiili EKRE ürituste kohta ja kommenteerivad: “Kohal oli mõnisada inimest, peamiselt vasakäärmuslased ja marginaalsete vähemusgruppide esindajad. Näha võis välismaalasi, sealhulgas araablasi, mustanahalisi, transvestiite ja teiste suunitluste esindajaid, neomarksistliku taustaga loomeinimesi ja terve rida neid, kelle identiteet vajas sümboolikaga täpsustamist. Juhtivaks ja räuskavamaks jõuks olid mõistagi marufeministid.” Ju siis on hirm, et varsti ei saa enam teistimõtlejaid sildistada ja meessugu täiel rinnal sõimata ning kõigis maailma asjades süüdistada pisut valulik.

Ja loosungid, eriti need mis rääkisid mingist müstilisest “valetamisest”, mida kultiveerivat just rahvuskonservatiivid. Tulge palun maa peale, kui siin üldse keegi üle pika aja tõtt räägib, siis on selleks  just rahvuskonservatiivsed ja isamaalised jõud, samuti kainelt mõtlev osa liberaalidest, mitte ajupestud roosa intelligents, lumehelbekesed või neomarksistlikus vaimus koolitatud üliõpilaskond. Sellest, et päevast päeva on meile valetanud just nn euroeliit, reformarid, sotsid, peavoolumeedia, jne. ei sõnagi.

Väidetavalt toimusid EKRE-vastased miitingud ka mujal Euroopas, kuid vähemalt Londonis oli Eesti saatkonna ette tulnud vaid kümmekond eestlast koos oma võõramaiste sõpradega.

Kokkuvõtteks: las koerad klähvivad, karavan liigub edasi. Liiga palju vabadust pluss kevaderutus ajavad teatud liiki inimesed hulluks. Kas järgmiseks nõutakse intsesti, sugulusabielusid, seksi loomadega või oma vara laialijagamist kolmanda maailma elanikele? Kes teab, kes teab – on ju vabaduse ihad ja soovid piiramatud ning rumaluse leviala kosmiline. Ja kui terve mõistus vahele ei astu, kes teab kuhu siis küll ükskord välja jõutakse!