Rahvuskonservatiivne uudiste- ja arvamusportaal
Saada vihje: info@uueduudised.ee

EKRE volikogu avaldus: Eesti eest tuleb võidelda ka Euroopas!

-
19.05.2024
Martin Helme
© UU

Kutsume kõiki Eesti rahvuslasi ja konservatiive osalema Euroopa Parlamendi valimistel, et saata Brüsselisse esindajad, kes võitleksid rahvusriikluse ja loomulikkuse eest Euroopa Liidu keskustes ja koostöös teiste rahvuslike jõududega.

Kahel eelmisel korral, aastatel 2014 ja 2019 jäi europarlamendi valimisaktiivsus Eestis alla 40 protsendi. Leige osavõtt valimistest tähendab seda, et enamiku eestlaste, sealhulgas paljude rahvuskonservatiivide huvid on viimased kümme aastat olnud Brüsselis esindamata või alaesindatud.

Järjest suurenev osa Riigikogus menetletavatest seadustest tuleb Brüsselist. Kuna liikmesriigid kohandavad oma seadusi eurojuhiste järgi, siis on ülimalt oluline, et üle-euroopalised direktiivid ja määrused oleksid Eestile soodsad. Seda on võimalik saavutada ainult juhul, kui Eesti rahvuslaste hääl on Euroopa Parlamendis jõuliselt esindatud.

Valimistel hääletamisest loobumine mõttega, et sellest midagi ei sõltu, on enesepettus ning võitlusvälja loovutamine jõududele, kes tegutsevad nii Eestis kui ka mujal Euroopas rahvusriikluse vastu. Kui konservatiivid valima ei lähe, saavad võidu liberaalidest globalismiihalejad. Nemad valivad europarlamenti saadikud, kes ei aja mitte Eesti asja Brüsselis, vaid Brüsseli asja Eestis. Need poliitikud hääletavad immigratsiooni suurendamise, tsensuuri ja maksutõusude kehtestamise ning meie majandust ja heaolu hävitava roheäärmusluse poolt. Niisuguse poliitika tagajärgi tunneb iga eestlane oma nahal juba praegu. Kurssi saab muuta, kui saadame Brüsselisse rahvuslike huvide eest võitlejad.

Valima peaks minema ka sellepärast, et esimest korda Euroopa Liidu ajaloos on rahvuslikel ja iseseisvusmeelsetel jõududel võimalus saavutada nii suurt edu, et üheskoos suudetakse peatada Euroopa föderaliseerumine ja tugevdada liikmesriikide otsustusõigust.

Arvamusküsitlused näitavad, et EKRE võib saada kaks mandaati seitsmest – ent ainult siis, kui kõik meie liikmed ja toetajad valima lähevad ning ühisele edule kaasa aitavad. Eesti osakaal Euroopa Parlamendis on küll väike, aga suur üle-euroopaline pööre loomupärasuse ja rahvuslike huvide kaitsmise suunas võib sõltuda vaid mõnest üksikust saadikukohast.

Ei tasu jätta oma häält andmata ka eeldusel, et EKRE poliitikuid on rohkem vaja Eestisse. On paratamatus, et Eesti eest tuleb võidelda ka Euroopas. Meie saadikukandidaadid ei kao ära eurokoridoridesse, vaid töötavad suurema osa ajast Eesti pinnal. Nad rakendavad oma ressursid Eesti rahvusriigi hüvanguks, meie rahva jõukuse kasvuks ja vabaduste kaitseks.

Pingutagem ühiselt selle nimel, et järgmine Euroopa Parlament oleks rahvuskonservatiivide nägu. Tulge igal juhul valima ja hääletage paberil – nii tagate, et teie hääl kindlasti loeb.

Tallinnas
18. mail 2024