Pagulaste sissevedu jätkub: Riigikogu komisjon ei toetanud EKRE algatust peatada osalus EL-i rändekavas

Eesti,
- Updated

Riigikogu Euroopa Liidu asjade komisjon (ELAK) otsustas esmaspäeval mitte toetada Eesti Konservatiivse Rahvaerakonna ettepanekut peatada Eesti osalus Euroopa Liidu pagulaste ümberjaotuskavas.

“Arutasime ja leidsime, et see ei ole piisav ettekääne, et sellisest, solidaarsusele toetuvast programmist loobuda,” ütles ELAK-i esimees Toomas Vitsut BNS-ile. Ta viitas EKRE esitatud ettepaneku põhjendusele, kus toodi esile kaks hiljutist vägivaldset juhtumit pagulasperedega.

Järgneb Google reklaam. Uute uudiste toimetus ei vastuta Google algoritmide poolt personaalselt teile suunatud reklaamide sisu eest. Soovitame usaldada ainult tuntud ja usaldusväärseid kaubamärke.

Samuti ei osanud istungil osalenud siseministeeriumi esindajad riigikogu saadikutele selgitada, kuidas toimuks Eesti osaluse peatamine selle Euroopa Liidu programmis, ütles Vitsut. “Tõenäoliselt tooks see meile kaasa üsnagi palju negatiivset tähelepanu ja lähtuvalt sellest otsustas komisjon ettepanekut mitte toetada,” rääkis Euroopa Komisjoni pahameelt pelgav ELAK-i esimees.

EKRE esitatud riigikogu otsuse eelnõu toetas nimelisel hääletusel komisjonis EKRE liige, komisjoni aseesimees Jaak Madison, Keskerakonna liige Oudekki Loone jäi erapooletuks ning ülejäänud komisjoni liikmed hääletasid selle vastu, kaasa arvatud saadikud ennast justkui “konservatiivideks” positsioneerivatest IRLst ja Vabaerakonnast. See paljastas ilmekalt IRL ja Vabaerakonna võltsretoorika, samas kui reaalsete tegudega nad Eesti rahvusriigi eest ei seisa. Kokkuvõtteks otsustas ELAK rahvuskonservatiivide (EKRE) ettepanekut mitte toetada.

Ettepaneku edasise menetluse osas on määrav roll riigikogu põhiseaduskomisjonil, mis on ettepaneku menetlemise juhtivkomisjon ning palus ELAK-ilt ettepaneku suhtes seisukohta.

Eesti on võtnud endale Euroopa Liidus kohustuse ümberpaigutada ja -asustada 553 pagulast Kreekast, Itaaliast ja Türgist. Tänaseks ametlikult Eestisse ümber paigutatud ja asustatud 120 inimest, kellest pooled on lapsed. Üks kuueliikmeline Iraagi perekond läks vabatahtlikult tagasi kodumaale, 31 inimest on Euroopas reisil ning kaks vahi all. Üks seltskond on Eest riigile valetanud, sest ütles oma päritolumaaks Iraani asemel Iraagi.

BNS-UU

3 commentsOn Pagulaste sissevedu jätkub: Riigikogu komisjon ei toetanud EKRE algatust peatada osalus EL-i rändekavas

 • Avatar
  Margus Peterson

  “solidaarsus” kellega – inimsmugeldajatega?!?! küünilisus
  on selle kõrval puhas ligimesearmastus. aga palju põleta-
  vam on küsimus, kes või mis paneb selliseid otsuseid lan-
  getama. ainuvõimalik vastus – luukere kapis on piisavalt
  suur. ja arvata, et meie “sõbrad” pole seda välja “traalinud”,
  on . . . nojah, ei kommentaari . . .

  • Avatar

   Soovitan jääda realistiks.Pärast 2019 aasta valimisi EKRE üksi valitsust moodustada ei suuda,aga koos vaberakonnaga võiks see ehk õnnestuda Selge,et EKRE VE vaated erinevad üsna palju,aga mõlemad erakonnad vaatavad paljuski ühes suunas.Mõtle,mis saaks siis kui EKRE läheks RE ja sotside juhitavasse valitsusse! See oleks ju EKRE lõpp.EKRE VE kokkuleppimine oleks aga nagu omaaegne Eesti Komitee ja Ülemnõukogu kokkuleppimine.Seisukohad olid paljuski vastandlikud,aga lõpuks sündis hea kompromiss.Praegu on tähtis Europa pagulaspoliitika muutmine,aga ühe RK komisjoni otsusega seda ei saavuta.Siin on vaja pikaajalist järjepidevat poliitikat.
   EKRE võib sõimelda palju tahes,aga ilma liitlasteta edu ei tule.

 • Avatar

  Liiga küüniline vastandamine.Kas tahame või ei taha,saab parlamendis tulevikus olema arvestataval hulgal kartelliparteide saadikuid,sellepärast,et nendel parteidel on suured toiduahelad.Vabaerakonnal õnneks hetkel veel selliseid ahelaid eriti pole.Sellepärast on VE EKRE jaoks loomulik partner.VE ja EKRE omavahelisest nääklemisest eesti rahvas ei võida,vaid võidab ainult kartelliparteide klikk.

Kommentaarid on keelatud

Tähelepanu!

Kuna küberrünnakud aina sagenevad ning Facebook ei ole spämmi tõkestamiseks juba pika aja jooksul midagi ette võtnud, siis olime sunnitud Facebooki kaudu artiklite kommenteerimist piirama.

Anonüümse kommentaari lisamise võimaluse jätsime avatuks.

Täname teid jätkuva toe ja mõistmise eest!
Uute uudiste toimetus.

Mobile Sliding Menu

Uute Uudiste väljaandja on Eesti Konservatiivne Rahvaerakond. Uued Uudised peavad oluliseks sõnavabadust. See tähendab, et Uutes Uudistes avaldatud seisukohad ei pruugi ühtida Eesti Konservatiivse Rahvaerakonna seisukohtadega.
Kontakt: info@uueduudised.ee | Kasutamistingimused