Rahvuskonservatiivne uudiste- ja arvamusportaal
Saada vihje: info@uueduudised.ee

Elamisloata iraaklane taksoteenust pakkumas – Eestis on vaja kiiremas korras kord majja lüüa

-
26.08.2019
© Scanpix

Olukord Eestisse saabunud välismaalastega tundub varasemate valitsuste aegadest täiesti käest läinud olevat.

Postimees kirjutab, et Bolti logosid kandva rendiautoga pakub Tallinnas sõiduteenust elamisloata ja kehtetu teenindajakaardiga Iraagi kodanik Salam Hamzah Hussein.

21. augustil teenust pakkunud mehe elamisluba aegus 21. juulil, teeninduskaart 22. juulil. See näitab, et ei Bolt ega Tallinna munitsipaalpolitsei ei suuda olukorral pilku peal hoida.

Hoopis hullem aga on mehe elamisloaga – mis õigusega ta selle sai PPA-lt 22. detsembril 2017 aastal sai ja kuidas politsei- ja piirivalveamet ei suuda kontrollida, kas välismaalane ikkagi lahkub elamisloa lõppedes Eestist? Kui palju elab meil juba selliseid illegaale ja miks neid välja ei saadeta?

Eraldi veel ka Bolti kohta – kuidas sai firma võtta tööle inimese, kes tõenäoliselt ei valda sõnagi riigikeelt? Riik üritab kodanikest venelasi riigikeeles teenindamise tagamiseks eesti keelt õppima panna, firma aga võtab süüdimatult paduumbkeelseid kahtlaste taustaga tegelasi tööle.

Muidugi on siseministri portfell nüüd EKRE käes, aga uus, kolm kuud ametis olnud minister ei suuda ilmselt nii lühikese ajaga stagnatsioonis viibivat ametkonda tõsiselt tööle panna – Mart Helme ei igat juhtumit eraldi kontrollida, seda peavad tegema alluvad. Viimaste töölepanek aga võib endiste võimumeeste ässitusel lõppeda konfliktiga, nagu see oli Elmar Vaheri puhul.

Igal juhul seisab siseministeeriumil ees suur töö, et teha kindlaks, kellel välismaalastest on õigus Eestis viibida ja kes viibivad siin illegaalselt. Viimased tuleb viivitamatult välja saata.