Rahvuskonservatiivne uudiste- ja arvamusportaal
Saada vihje: info@uueduudised.ee

Elektriautod annavad pakasele alla

-
03.01.2024
Elektriauto sobib ainult suveperioodiks, külmaga on ta üks rist ja viletsus.
© UU

Kümned või koguni sajad elektriautode omanikud on praeguste miinuskraadidega väga hädas, et oma sõiduvahendit liikuma saada.

Nissan E-NV200 elektriauto omanik teatab, et süsteem, mis võimaldab uste lukustamist ja avamist lihtsa nupuvajutusega, samuti mootori käivitamist ilma võtit sisestamata, on vandunud külmale ilmale täielikult alla. Tema sõiduk ootab nüüd soojemaid päevi, sest praeguste ilmadega polegi võimalik autot kasutada.

Eile langes õhutemperatuur Narvas -25,2 kraadini. Keskkonnaagentuur teatas, et nii madalat temperatuuri ei ole Eestis viimase kuue kuu jooksul registreeritud. Täna kukkus aga uus rekord: Narvas langes näit termomeetril -27 kraadini.

Krõbedad külmad on kõikidele autoakudele tõsine proovikivi. Sellisele külmale peavad aga veelgi vähem vastu elektriautod ja nende süsteemid.

Facebooki grupis „Elektriautod Eestis“ arutlevad kümned autoomanikud, milliste probleemidega on tulnud neil tänu külmale rinda pista. „Kuna see on minu esimene talv elektriautoga, siis olen natuke nördinud. Tänane hommik ei alanud väga meeldivalt. Kui ma autosse (Škoda Enyaq RS) istusin, leidsin teate: aku kasutamine on piiratud. Olge ettevaatlik,“ kirjutab üks autoomanik.

Kui elektriauto omanik ametliku esinduse juurde jõudis, oli ekraanil juba 17 veateadet. Muuhulgas lakkas töötamast spidomeeter, kaamerad ja ka rehvinäidikud ei töötanud. „Kas see on tõesti reaalsus, millega ma pean harjuma?“ küsis pettunud postitaja.

 

Allikas. Ärieht