Rahvuskonservatiivne uudiste- ja arvamusportaal
Saada vihje: info@uueduudised.ee

Eliitvaktsineeritavatega seotud korruptsioon jätab ühtäkki presidendi külmaks

31.01.2021
Kersti Kaljulaid

Jaanuari alguses selgus, et Rakvere haigla nõukogu neli liiget said koroonaviiruse vastu vaktsineeritud enne kui kõik haigla eesliinitöötajad. Vahetult pärast seda Rakvere haiglat külastanud ja selle juhtkonda külastanud president Kersti Kaljulaid elevanti toas ei näinud ega soovinud juhtumit ka Virumaa Teatajale kommenteerida.

„Iga haigla, iga vaktsineerimist korraldav juht teeb otsused iseseisvalt, kuid selge on see, et esmatähtsad on meie eesliinitöötajad, haiglate personal ja hooldekodude inimesed, seejärel eakad,“ lausus ta vaid.

Riigikogu liige Kert Kingo (EKRE) kirjutab, et nüüd, kui avalikuks on tulnud kõrgemal tasemel meditsiinikorruptsioon, kus haigla juhid ja ministeeriumi kantsler on kasutanud oma ametiseisundit ja mõju korruptiivselt seades ennast või oma tuttavaid defitsiitse koroonavaktsiini saamisel eelisseisundisse, on prokuratuur, politsei, KAPO, õiguskantsler, president vait.

„Miks te vaikite? Kus on teie hukkamõistvad sõnavõtud? Manitsused? Näpuviibutused?“ küsib ta.

Kingo lisab, et ka vastne peaminister Kaja Kallas on peidus, pole teda näinud üheski uudistesaates jultunud korruptsiooni kommenteerimas ega sellele hinnangut andmas.

„Miks ei ole alustatud uurimisorganite poolt menetlust asjaolude välja selgitamiseks? Pole kuulda olnud ka, et kedagi oleks kinni peetud või üle kuulatud. Ometigi on korruptsiooni vahendiks olevad vaktsiinid endiselt nende samade isikute mõjuväljas, kes võivad jätkata korruptiivset käitumist,“ lisab Kingo, soovides meie õigusriigis näha vastutuse võtmist nende poolt, kes selle toime panid, seda varjasid, võimaldasid ja nüüd püüavad õigustada.