Rahvuskonservatiivne uudiste- ja arvamusportaal
Saada vihje: info@uueduudised.ee

Eliitvaktsineeritu: sotsiaalministeeriumi kantsler lasi vaktsiini teha enne teisi

28.01.2021
Vaktsineerimine

Tanel Kiige (Keskerakond) juhitud sotsiaalministeeriumis valitsevale bardakile juhtis EKRE esimees Martin Helme tähelepanu juba eelmise valitsuse ajal. Midagi pole muutunud. Nüüd kirjutas Eesti Päevaleht, et sotsiaalministeeriumi kantsler ja regionaalhaigla nõukogu liige Marika Priske sai vaktsiinidoosi juba jaanuari alguses enne neid riskirühmasid, kes olid eelisnimekirjas. Ilmselt pole ta ainus.

Alles selgus, et Rakvere haigla juht Ain Suurkaev (Isamaa) pakkus oma nõukogu liikmetele vaktsineerimist ning neli inimest – nõukogu esimees Toomas Varek (Reformierakond) ja liikmed Mihkel Juhkam (Isamaa), Peep Vassiljev ja Einar Vallbaumi (Isamaa) – sellega ka nõustusid. Virumaa Teataja äsjaavaldatud Virumaa mõjukate edetabelis on nad kõik esiotsas.

Hiljuti selgus ka, et Valga haigla juht ja Reformierakonna liige Margus Ulst pakkus vaktsiini väljaspool järjekorda oma Rotary klubi vendadele, kelle hulgas on palju prominente.

„Nüüd selgub, et sarnaselt on käitunud ka Põhja-Eesti Regionaalhaigla juhtkond, kes on vaktsineerimist pakkunud oma nõukogu liikmetele,“ kirjutas Eesti Päevaleht.

Kui eetiline on aga see, kui haigla nõukogu liige end vaktsineerib, samal ajal kui kõik meditsiinitöötajad, rääkimata riskigrupi inimestest pole vaktsineeritud?

„Vastab tõele,” tunnistas Marika Priske aga ise Eesti Päevalehe küsimuse peale, kas regionaalhaigla nõukogu liikmena on tema vaktsiini saanud. „See initsiatiiv ei olnud minu poolne,” kinnitas Priske. „5. jaanuaril kui mulle pakkumine tehti, oli minu tingimuseks, et olen huvitatud ainult siis, kui tegemist on kuuenda ehk jääkdoosiga ja kui kedagi teist haigla pealt ei leita.” Ta kinnitas, et ei kasutanud oma ametipositsiooni ega läinud nõukogu liikmena vaktsiini küsima.