Elva valla valimisliidud soovivad Venemaaga liitumist propageeriva Kruuse lahkumist volikogust

Eesti,
- Updated
Urmas Kruuse sai ka omakandi rahvalr vilekoori osaliseks.

Valimisliidud Elvamaa Esimesed ja Elva Vallakodanik peavad vastuvõetamatuks vallavolikogu liikme, reformierakondlase Urmas Kruuse osalusel tehtud ettepanekut küsida rahvahääletusel Eesti kuulumise kohta Venemaa koosseisu ning valimisliidud teevad seetõttu talle ettepaneku astuda tagasi vallavolikogu liikme kohalt.

Valimisliidu Elvamaa Esimesed fraktsiooni esimees Vahur Jaakma sõnul on Kruuse toiminud äärmiselt vastutustundetult. “Olgu tagamõte milline tahes, iseseisvusega ei naljatata. Kui Eesti liideti 80 aastat tagasi vägivaldselt Nõukogude Liiduga, esitles okupant seda liitumist samuti rahva tahtena. Kruuse samm puudutab meie rahva ajaloolist haava,” lisas Jaakma.

Järgneb Google reklaam. Uute uudiste toimetus ei vastuta Google algoritmide poolt personaalselt teile suunatud reklaamide sisu eest. Soovitame usaldada ainult tuntud ja usaldusväärseid kaubamärke.

Tõnu Aigro, kes juhib Valimisliidu Elva Vallakodanik fraktsiooni, nõustus Jaakma hinnanguga ning rõhutas volikogu ja riigikogu liikme moraalset vastutust. “Urmas Kruuse on vallavolikogu liige ja riigikogu liige. Nende rollide kandjana tuleb arvestada, et tahes-tahtmata ollakse teistele inimestele eeskujuks ja ennast tuleb näidata parimal viisil Eesti riikluse eest seisjana. Kruuse on oma teoga näidanud, et ei suuda oma rolli väärikalt kanda ja tal tuleb volikogust taanduda,” märkis Aigro.

Riigikogu Reformierakonna fraktsiooni liikmed Urmas Kruuse, Ants Laaneots ja Jüri Jaanson, esitasid rahvahääletuse eelnõule muudatusettepaneku, milles soovivad esitada referendumil küsimuse “Kas Eesti Vabariigis oleks parem elada, kui Eesti Vabariik kuuluks Venemaa koosseisu?” (BNS)

Tähelepanu!

Kuna kommentaaride modereerimise maht hakkas toimetuse väikese kollektiivi tööd häirima, siis oleme sunnitud kommenteerimise peatama. Kui tunnete vajadust ühiskonna asjades kaasa rääkida, siis on selleks võimalus Facebookis ning meediaväljaannete kommentaariumites.

Täname teid jätkuva toe ja mõistmise eest!
Uute uudiste toimetus.

Mobile Sliding Menu

Uute Uudiste väljaandja on Eesti Konservatiivne Rahvaerakond. Uued Uudised peavad oluliseks sõnavabadust. See tähendab, et Uutes Uudistes avaldatud seisukohad ei pruugi ühtida Eesti Konservatiivse Rahvaerakonna seisukohtadega.
Kontakt: info@uueduudised.ee | Kasutamistingimused