Rahvuskonservatiivne uudiste- ja arvamusportaal
Saada vihje: info@uueduudised.ee
 

“Empaatiline” Tartu reformierakondlane Andrus Punt soovitab EKRE liikmetel ennast põlema panna

-
17.09.2019
Tartu linnavolikogu erakorraline istung rajatava tselluloositehase asjus. Pildil Tartu linnavolikogu liige Andrus Punt.
© Scanpix

Reformierakond paljastab üha enam oma tõelist nägu – nähes võimu enda juurest kaugele libisevat, enam sõnu ei valita ja oma vihkamist ei varjata.

Delfi vahendab reformierakondlase ja Tartu volikogu liikme Andrus Punti 2. sptembril Genialistide Klubis lausutud sõnu, et kõik EKRE liikmed võiksid end põlema panna, soovitades neil ka endile haud valmis kaevata. Viimaste Riigikogu valimiste kampaania aegu lubas ta aga Riigikogusse rohkem empaatiat tuua.

Delfile on ta lisanud omapärase selgituse – empaatiline saavat olla vaid nende vastu, kellega on olemas ühised väärtused. Empaatia aluseks on siiski püüd mõista ka neid, kellega vaated ei klapi.

Võib vaid ette kujutada, mis saanuks siis, kui samu sõnu oleks opositsiooni suunal lausunud keegi rahvuskonservatiividest – peavoolumeedia saanuks väga mahlaka kondi hambusse. Praegu aga on vihaõhutaja “oma”.

Alles kurtis Reformierakonna auesimees Siim Kallas, et kõik vihkavat neid – Andrus Punt tõestas, et nemad vihkavad vastu.

Reformierakonnal läheb nüüd väga raskeks pasundada “EKRE retoorikast”, sest nende endi ridadest kostavad eriti räiged ütlused. Kõigi nende valitsusvastaste rünnakute aluseks on olnud just EKRE poliitikute sõnavõtud – nüüd aga lendas pall oma väravasse.

Nii lükkub määramatusesse ka valitsuse kukutamine, sest Reformierakond ei saa enam “EKRE retoorikat” relvana kasutada. Uute Uudiste andmetel aga on oravapartei “valged kampsunid” esitanud Kaja Kallasele ultimaatumi – kui detsembriks valitsust maha ei võeta, kaotab praegune RE esimees oma ametikoha.