Enamik Eesti elanikest toetab pagulaste tõttu vaba liikumise piiramist

Eesti,
- Updated

Eesti elanikest ligi 60 protsenti on nõus loobuma viisavabast liikumisest Euroopa Liidus (EL), et piirata pagulaste levikut Euroopas, selgub uuringufirma TNS Emor BNS-i tellimusel läbi viidud küsitlusest.

Küsitletutest 59,4 protsenti ütles, et on kindlasti või pigem nõus loobuma viisavabast liikumisest EL-is, et piirata pagulaste levikut. Viisavabast liikumisest ei olnud nõus loobuma 31,7 protsenti inimestest.

Järgneb Google reklaam. Uute uudiste toimetus ei vastuta Google algoritmide poolt personaalselt teile suunatud reklaamide sisu eest. Soovitame usaldada ainult tuntud ja usaldusväärseid kaubamärke.

Pagulaste liikumise piiramise nimel EL-is viisavabast liikumisest loobumist toetavad pigem naised ja mitte-eestlased, kellest vastavalt 61,8 ja 65 protsenti on selle poolt. Viisavabast liikumisest loobumist ei toeta naistest 28,4 ja mitte-eestlastest 24,1 protsenti.

Meeste ja eestlaste seas toetas pagulaste leviku piiramise nimel EL-is viisavabast liikumisest loobumist vastavalt 56,9 ja 56,8 protsenti küsitletutest. Viisavabast liikumisest loobumise vastu oli meestest 35,3 ja eestlastest 35,2 protsenti.

Oma eelistust ei osanud öelda 8,9 protsenti kõigist küsitletutest ning 7,9 protsenti meestest, 9,9 protsenti naistest, 8 protsenti eestlastest ja 10,9 protsenti mitte-eestlastest.

Kokku küsitles Emor 1930 Eesti elanikku vanuses 15-74 aastat.

BNS

Foto: AFP

Tähelepanu!

Kuna kommentaaride modereerimise maht hakkas toimetuse väikese kollektiivi tööd häirima, siis oleme sunnitud kommenteerimise peatama. Kui tunnete vajadust ühiskonna asjades kaasa rääkida, siis on selleks võimalus Facebookis ning meediaväljaannete kommentaariumites.

Täname teid jätkuva toe ja mõistmise eest!
Uute uudiste toimetus.

Mobile Sliding Menu

Uute Uudiste väljaandja on Eesti Konservatiivne Rahvaerakond. Uued Uudised peavad oluliseks sõnavabadust. See tähendab, et Uutes Uudistes avaldatud seisukohad ei pruugi ühtida Eesti Konservatiivse Rahvaerakonna seisukohtadega.
Kontakt: info@uueduudised.ee | Kasutamistingimused