Rahvuskonservatiivne uudiste- ja arvamusportaal
Saada vihje: info@uueduudised.ee

Enamik uutest ravimitest Eestisse ei jõua

-
29.02.2016
apteek

Maailma tervishoiuorganisatsiooni (WHO) raport ravimite kättesaadavusest näitab, et viimastel aastatel on vaid 26% Euroopas registreeritud uutest ravimitest kättesaadavad ka Eestis, vahendab Terviseuudised.ee.

WHO leiab Eesti ravimite kättesaadavust analüüsides, et kuigi viimastel aastatel on riik teinud jõupingutusi, et müügilubade taotlemis- ja soodusravimi taotlemisprotseduure lihtsustada ning need võtavad nüüd ka oluliselt vähem aega, siis mõningad takistused siiski on – näiteks soodusravimite taotluste hindamisele kuluv aeg.

Ravimitootjate Liidu nõukogu esimees Kadri Mägi leiab, et WHO raport on igati asjakohane ning toob välja mitmeid ravimeid puudutavad valupunktid Eestis. Ravimitootjate Liit on Mägi sõnul varasematel aastal küll korduvalt tähelepanu juhtinud, et uute ravimite kättesaadavus Eestis on võrreldes teiste sarnaste riikidega madal.

Tema sõnul toetab Ravimitootjate Liit väga WHO poolt soovitatut: osapoolte lahendustele suunatud dialoog, kokkulepitud visioon ja konkreetsete eesmärkide, tegevuste ning määratud vastutusega tegevuskava väljatöötamine ning rakendamise jälgimine.

Loe edasi Terviseuudistest!