KÜSITLUS: Enamus hääletaks referendumil naise ja mehe vahelise abielu poolt

Eesti,
- Updated
Abielu

Enamik inimesi osaleks abielureferendumil ning hääletaks selle poolt, et abielu peaks jääma Eestis mehe ja naise liiduks, selgub Ühiskonnauuringute Instituudi tellitud Norstat Eesti ASi küsitlusest.

Valitsus on otsustanud 2021. aasta aprillis teha rahvahääletuse, kus küsitakse, kas abielu peaks jääma Eestis mehe ja naise liiduks. Ühiskonnauuringute Instituudi poolt küsiti rahvahääletuse küsimuses inimeste arvamust esmakordselt koalitsioonipartnerite kokku lepitud sõnastuses. Esiteks paluti inimestel öelda, kas nad osaleksid sellel rahvahääletusel ning kui vastus oli «jah», siis küsiti lisaks, kuidas nad hääletaksid.

Järgneb Google reklaam. Uute uudiste toimetus ei vastuta Google algoritmide poolt personaalselt teile suunatud reklaamide sisu eest. Soovitame usaldada ainult tuntud ja usaldusväärseid kaubamärke.

Rahvahääletusel osaleks 75 protsenti vastajatest, 18 protsenti ei osaleks ning seitse protsenti ei osanud sellele küsimusele vastata. Neist, kes soovisid referendumil osaleda, kinnitasid 63 protsenti, et soovivad abielu jäämist mehe ja naise liiduks.

Eesti Konservatiivse Rahvaerakonna (EKRE) toetajatest vastaks rahvahääletusel «jah» 94 protsenti ning «ei» kuus protsenti. Keskerakonna toetajatest vastaks «jah» 86 ning «ei» 14 protsenti, Isamaa toetajatest «jah» 65 ning «ei» 36 protsenti, Reformierakonna toetajatest «jah» 38 ning «ei» 62 protsenti, Sotsiaaldemokraatliku Erakonna (SDE) toetajatest «jah» 34 ning «ei» 66 protsenti ning Eesti 200 toetajatest «jah» 32 ning «ei» 68 protsenti.

Tähelepanu!

Kuna kommentaaride modereerimise maht hakkas toimetuse väikese kollektiivi tööd häirima, siis oleme sunnitud kommenteerimise peatama. Kui tunnete vajadust ühiskonna asjades kaasa rääkida, siis on selleks võimalus Facebookis ning meediaväljaannete kommentaariumites.

Täname teid jätkuva toe ja mõistmise eest!
Uute uudiste toimetus.

Mobile Sliding Menu

Uute Uudiste väljaandja on Eesti Konservatiivne Rahvaerakond. Uued Uudised peavad oluliseks sõnavabadust. See tähendab, et Uutes Uudistes avaldatud seisukohad ei pruugi ühtida Eesti Konservatiivse Rahvaerakonna seisukohtadega.
Kontakt: info@uueduudised.ee | Kasutamistingimused