Enamik inimesi pooldab abielu määratlemist mehe ja naise vahelise liiduna

Eesti, Uudised,
- Updated
©Scanpix.

Küsitlus näitab, et inimesed, sealhulgas EKRE valijad, toetavad Eesti Konservatiivse Rahvaerakonna valimislubadust ja koalitsiooniplaani abielu määratlemist mehe ja naise liiduna. Seda toetab 59% vastanutest ning vastu on 33%.

Nimelt viis MTÜ Ühiskonnauuringute Instituut läinud nädala lõpus vastava küsitluse, kus inimestel paluti väljendada oma arvamust selle kohta, kas abielu mõistele tuleks anda põhiseaduslik kaitse. Küsitlusest selgub, et 59% inimeste arvates tuleks abielu põhiseaduses sõnastada kui ühe naise ja ühe mehe vaheline liit.

Järgneb Google reklaam. Uute uudiste toimetus ei vastuta Google algoritmide poolt personaalselt teile suunatud reklaamide sisu eest. Soovitame usaldada ainult tuntud ja usaldusväärseid kaubamärke.

Keskerakonna, EKRE ja Isamaa koalitsioonilepingus on kirjas, et 2021. aasta kohaliku omavalitsuse volikogu valimiste ajal viiakse läbi rahvahääletus ettepaneku kohta täiendada põhiseadust määratledes abielu mehe ja naise vahelise liiduna.

Sellest tulenevalt küsiti inimestelt: “Kas Teie arvates tuleks põhiseadust täiendada nii, et abielu sõnastataks kui ainult ühe naise ja ühe mehe vaheline liit?” 59% küsitletutest vastas “Jah” või “Pigem jah”, 33% “Pigem ei” või “Ei” ning 8% “Ei oska öelda”.

Koalitsioonierakondadel on oma valijate hulgas sellele ettepanekule selge toetus (EKRE 92%, Isamaa 84%, Keskerakond 73%). Kuigi Sotsiaaldemokraatide, Reformierakonna ja Eesti 200 toetajad on sellele ettepanekule palju rohkem vastu, on ka nende seas märkimisväärne hulk (33%, 38% ja 52%), kes on selle ettepaneku poolt.

Tähelepanu!

Kuna kommentaaride modereerimise maht hakkas toimetuse väikese kollektiivi tööd häirima, siis oleme sunnitud kommenteerimise peatama. Kui tunnete vajadust ühiskonna asjades kaasa rääkida, siis on selleks võimalus Facebookis ning meediaväljaannete kommentaariumites.

Täname teid jätkuva toe ja mõistmise eest!
Uute uudiste toimetus.

Mobile Sliding Menu

Uute Uudiste väljaandja on Eesti Konservatiivne Rahvaerakond. Uued Uudised peavad oluliseks sõnavabadust. See tähendab, et Uutes Uudistes avaldatud seisukohad ei pruugi ühtida Eesti Konservatiivse Rahvaerakonna seisukohtadega.
Kontakt: info@uueduudised.ee | Kasutamistingimused