Enamik inimesi pooldab abielu määratlemist mehe ja naise vahelise liiduna

Eesti, Uudised,
- Updated
©Scanpix.

Küsitlus näitab, et inimesed, sealhulgas EKRE valijad, toetavad Eesti Konservatiivse Rahvaerakonna valimislubadust ja koalitsiooniplaani abielu määratlemist mehe ja naise liiduna. Seda toetab 59% vastanutest ning vastu on 33%.

Nimelt viis MTÜ Ühiskonnauuringute Instituut läinud nädala lõpus vastava küsitluse, kus inimestel paluti väljendada oma arvamust selle kohta, kas abielu mõistele tuleks anda põhiseaduslik kaitse. Küsitlusest selgub, et 59% inimeste arvates tuleks abielu põhiseaduses sõnastada kui ühe naise ja ühe mehe vaheline liit.

Keskerakonna, EKRE ja Isamaa koalitsioonilepingus on kirjas, et 2021. aasta kohaliku omavalitsuse volikogu valimiste ajal viiakse läbi rahvahääletus ettepaneku kohta täiendada põhiseadust määratledes abielu mehe ja naise vahelise liiduna.

Sellest tulenevalt küsiti inimestelt: “Kas Teie arvates tuleks põhiseadust täiendada nii, et abielu sõnastataks kui ainult ühe naise ja ühe mehe vaheline liit?” 59% küsitletutest vastas “Jah” või “Pigem jah”, 33% “Pigem ei” või “Ei” ning 8% “Ei oska öelda”.

Koalitsioonierakondadel on oma valijate hulgas sellele ettepanekule selge toetus (EKRE 92%, Isamaa 84%, Keskerakond 73%). Kuigi Sotsiaaldemokraatide, Reformierakonna ja Eesti 200 toetajad on sellele ettepanekule palju rohkem vastu, on ka nende seas märkimisväärne hulk (33%, 38% ja 52%), kes on selle ettepaneku poolt.

Kommentaarid

4 commentsOn Enamik inimesi pooldab abielu määratlemist mehe ja naise vahelise liiduna

 • Avatar

  “Kas Teie arvates tuleks põhiseadust täiendada nii, et abielu sõnastataks kui ainult ühe naise ja ühe mehe vaheline liit?”

  Et nii pikk arutelu on sel teemal, see on kõik “tänu” reformierakonnale et kes “pedeseaduse” vastu võttis, juudipropaganda mõju.

  Mõistusevastane et üldse pikem arutelu tekitada, selle asemel et tõmmata KOHE kriips peale pedepropagandale! Kui sul sitt on kinga peal, siis ei pea pikka aru et kas teha sellest puhtaks või mitte!

 • Avatar

  Huvitav kus ja kes neid küsitlusi teeb? Oleks kordki ka keegi minu käest küsinud midagi sellist.
  Meenub omaaegne “nali”, et kui linn küsitles, et kas buss nr8 peaks jääma käima Balti Jaamani või piisab Hobujaama peatuseni.
  Siis otsisid küstlejad Mustamäelt ja Nõmmelt tikutulega taga inimest kellel oleks olnud mingidki huvi kust kaudu buss 8 käib.
  Tulemuseks oligi, et rahval on täeisti kama2 kas bus tuleb Balti Jaama või mitte.
  Tegelikult tundus mure olevat, et Mähe”uued rikkad” ei tahtnud Balti Jaama rahvaga bussi jagada kui need suvel Piritale sõidavad.
  Lihtne poliitiline demagoogia.
  Tundub, et sama moodi saadi ka see 33% – öösel Vanalinna servas mööda “pede-baare” tuiates ja hoolega valides kelle käest küsida…

 • Avatar

  Oi ei, täna Vikerraadios sotsametnik väitis, et 49% on geyabielude poolt ja nemad viivad oma kampaania ka koolidesse. Kiik lubab meie raha vabalt sellistele kampaaniatele raisata, abivajajad kerjaku, kust võimalik. Masendav, tõsiselt masendav, sotsmin. on vähemuste ministeerium enamuse kukil, nagu puuk.

 • Avatar

  Ei saa aru kahe mehe puhul sõnast “abielu”. Millega need väärakad siis üksteist aitavad? Klistiiri teha või?

Kommentaarid on keelatud

Mobile Sliding Menu

Uute Uudiste väljaandja on Eesti Konservatiivne Rahvaerakond. Uued Uudised peavad oluliseks sõnavabadust. See tähendab, et Uutes Uudistes avaldatud seisukohad ei pruugi ühtida Eesti Konservatiivse Rahvaerakonna seisukohtadega.
Kontakt: info@uueduudised.ee | Kasutamistingimused