Rahvuskonservatiivne uudiste- ja arvamusportaal
Saada vihje: info@uueduudised.ee
 

Endine piirivalvejuht: piirivalvureid on liiga vähe, ainult tehnikast ei piisa

-
15.12.2021
Siseminister Mart Helme ajal kerkisid piiripostid, nüüd, Lauri Läänemetsa ajal, aga eksivad logistikud taas Venemaa avarustesse.
© Siseministeerium

Eesti kagupiirile eelmisel kuul paigaldatud 40 kilomeetrit lõiketraati suudab aeglustada sissetungijaid, aga kui pole piisavalt piirivalvureid, kes pealetungi tõkestaksid, murtakse takistustest läbi igal juhul, ütles endine piirivalvejuht ja piirivalveohvitseride kogu esimees Andrus Öövel usutluses Postimehele.

Ööveli sõnul tuleb iga tõke, mis illegaalse migratsiooni teele luuakse, ainult kasuks ning üldiselt on inimesed piisavalt targad ja arvestavad sellega, et kui kuskil on midagi lihtsamini saavutatav, valivad nad üldjuhul ikkagi lihtsama tee ja väldivad keerulisemat. “See lõiketraadist tara, mida kagupiiril näeme, kahe minutiga mahajoostav ei ole. Selle läbilõikamiseks on vaja tehnilisi vahendeid ja isegi nende olemasolul pole läbitungimine lihtsate ülesannete killast,” rääkis Öövel.

Tema sõnul tuleb siiski aru saada ühest: mitte ükski tehniline vahend piiri ei valva. Piiri valvab piirivalvur, kõik muu on talle abiks. Ööveli sõnul aga ei pole praegu Eestis piisavalt piirivalvajaid ja kriisis jäävad nad võimekusega hätta, seega tuleks nende arvukust suurendada neli kuni kuus korda. “Eesmärk peaks olema see, et meil oleks õpetatud ja treenitud piirivalvereserv,” rõhutas Öövel.

Seda reservi asus looma siseminister Mart Helme, aga Jüri Ratase teise valitsuse lagunedes ei pidanud uus PortoRollo valitsus piirivalve võimekust enam oluliseks. (BNS)