Endised välisministrid Urmas Paet ja Marina Kaljurand üritavad musta valgeks rääkida

Rubriik Eesti On
- Updated
©Mihkel Maripuu/Postimees
Urmas Paet ja Marina Kaljurand vassivad suu suitsedes.

Reedel alguse saanud näitemäng USA suursaadiku James D. Melville lahkumise üle kogub tuure ning propagandasse on lülitunud ka endised välisministrid Urmas Paet ja Marina Kaljurand, kes otseselt välja öeldes valetavad nii, et suu suitseb.

Melville lahkumisest on tehtud kõrvulukustav protest Trumpile, kuigi samas on teada, et ta pidi nagunii minema ja olekski juba minevik, kui Edward Masso kandidatuur poleks maha võetud. Praeguse Trumpi poliitika taustal ongi geiagendat ja multikultuursust levitanud James D. Melville’i koht USA diplomaatia prügikastis.

Järgneb Google reklaam. Uute uudiste toimetus ei vastuta Google algoritmide poolt personaalselt teile suunatud reklaamide sisu eest. Soovitame usaldada ainult tuntud ja usaldusväärseid kaubamärke.

Vastküpsetatud sots Marina Kaljurand ütleb õõnsad sõnad:  “Inimlikult ma saan täiesti aru sellest, et väga raske või praktiliselt võimatu on esindada riiki, kui sa ei usu nendesse tõekspidamistesse, kui sa pead rääkima seda, mis sinu meelest ei ole õige. Ja ma arvan, et ta käitus selles suhtes väga ausalt ja aumehelikult.”

“USA Eesti-suursaadiku ametist lahkumine protestimaks president Trumpi Euroopa ja USA suhete lõhkumise vastu on järjekordne näide, kuidas aastakümneid Euroopa ja USA suhteid üles ehitanud inimesed ei suuda enam taluda seda, millise hooga Trump demokraatliku maailma koostööd lammutab,” ütles Paet BNS-ile.

Halloo, kogemustega diplomaadid ja eksvälisministrid, kas te siis ei teagi, et suursaadiku ametikohta peetakse USA-s poliitiliseks positsiooniks, mistõttu iga uue presidendi ametisseastumisega käib kaasas ka suursaadikute väljavahetamine? Obama mees ongi liiga kauaks alles jäänud, aga eks vastutöötamise tõttu Trumpile see asi ka venib.

Kumbki eksvälisminister ei tea vist ka seda, et 2017. aasta septembris määras USA president Donald Trump riigi järgmiseks suursaadikuks Eestisse siitkandi juurtega Edward  Masso. Valge Maja tühistas Masso kui järgmise Eestisse lähetatava suursaadiku nominatsiooni tänavu 24. mail. Ameerika senaatori Chris Murphy sõnul ei meeldinud konservatiivist Masso väidetavalt Eesti ametnikele, kelle nominatsioon olevat „alandav“ ning seega jäi määramine ära.

ERR kirjutas tänavu 29. mail: “Sõjaväelase karjääriga 62-aastane Edward Masso, kes on teeninud ka NATO struktuurides ja USA Euroopa väejuhatuses ning tegelenud küberjulgeoleku teemadega, pidi Tallinnas välja vahetama Ühendriikide karjääridiplomaadi James D. Melville’i. Masso olnuks selgelt nn poliitiline suursaadik, tema toetajaks oli meediaallikate andmeil Valge Maja endine vastuoluline peastrateeg Steve Bannon, kellega Masso teenis koos USA laevastikus.”

Uued Uudised juba kirjutasid täna, et väga suure tõenäosusega oli Trumpi administratsioon nagunii Melville’i tagasi kutsumas. Küllap mõistis ta, et Trumpi ametkonnas teda uus soe koht ees ei oota ja nõnda otsustas ta lahkuda fanfaarihelide saatel. Nii sai ta teha teene demokraatlikule erakonnale ja aidata kaasa Trumpi maine kahjustamisele.

Vastik aga on see, et tuntud ja vähemalt siiani mingilgi määral lugupeetud poliitikud Urmas Paet ja Marina Kaljurand sellise räpase propagandalainetusega kaasa läksid! Aga ju nad kuuluvadki sellesse seltskonda, kes Donald Trumpi nimegi kuuldes kohe vihast värisema hakkavad.

Tähelepanu!

Kuna kommentaaride modereerimise maht hakkas toimetuse väikese kollektiivi tööd häirima, siis oleme sunnitud kommenteerimise peatama. Kui tunnete vajadust ühiskonna asjades kaasa rääkida, siis on selleks võimalus Facebookis ning meediaväljaannete kommentaariumites.

Täname teid jätkuva toe ja mõistmise eest!
Uute uudiste toimetus.

Mobile Sliding Menu

Uute Uudiste väljaandja on Eesti Konservatiivne Rahvaerakond. Uued Uudised peavad oluliseks sõnavabadust. See tähendab, et Uutes Uudistes avaldatud seisukohad ei pruugi ühtida Eesti Konservatiivse Rahvaerakonna seisukohtadega.
Kontakt: info@uueduudised.ee | Kasutamistingimused