Enesepiitsutamine kogub hoogu: kas tõesti on tegu kollektiivse hullumeelsusega?

Eesti,
©Uued Uudised
Postimees läks taas oma “faktikontrolliga” pisut alt. Pilt on illustratiivne.

Vasakliberaalsed lumehelbekesed on enesepiitsutamises nii hoogu läinud, et ei jaga midagi endagi tegemistest.

“Kahjuks on palju neid, kes ei mõista, /…/ miks näo mustaks võõpamine selleks, et mustanahalist inimest portreteerida või parodeerida, ei ole okei, vaid on rassistlik ja solvav,” kirjutab Elu24 peatoimetaja asetäitja Dagmar Lamp. “Pole vahet, mis on sinu plaan, kui sa seda teed – näo mustaks, pruuniks, punaseks või kollaseks võõpamine ei ole kohane. Iga nägu, mis pole seda värvi, mis on sinu näo värv, on rassistlik.”

Järgneb Google reklaam. Uute uudiste toimetus ei vastuta Google algoritmide poolt personaalselt teile suunatud reklaamide sisu eest. Soovitame usaldada ainult tuntud ja usaldusväärseid kaubamärke.

Terav vikat leiab kohe kivi – üks kommentaator küsib: “4. juunil 2020 kirjutasite artiklis “PUUST JA PUNASEKS > Need on põhjused, miks näo mustaks võõpamine on väär (ja miks see ka Eestis oluline on)” niimoodi:

“Pole vahet, mis on sinu plaan, kui sa seda teed – näo mustaks, pruuniks, punaseks või kollaseks võõpamine ei ole kohane. Iga nägu, mis pole seda värvi, mis on sinu näo värv, on rassistlik.”

Selle väite taustal tahaksin küsida, kuidas Te kommenteerite seda pilti Teist? Kas poleks kohane seista oma sõnade kõrgusel ja paluda vabandust?”


Seega, Dagmar Lamp, vabandage indiaanlaste ees ja olgu igasuguse meikapiga lõpp!

Edasi rida pealkirju, mille puhul oleks hea teada, kas nii ka mõeldakse või minnakse kaasa üldise kisakooriga. Pole võimatu, et vastupidi väites kardetakse oma karjääri hävimist (aga miks ei kardeta, et kaotatakse need kuulajad, kellele suur enesealandamine ei meeldi?).

“Afropatside tõttu rassismis süüdistatud Liisa Leetma: olin rumal ja mõtlematu”.
“Näosaates osalenud Hanna Martinson: mul on äärmiselt piinlik”.

“Näosaates blackface’i teinud Elina Born: ma ei osanud näha, et see võib teha kellelegi haiget”.

On ka mõistuse säilitanuid: Paul Neitsov: mina mustade parodeerimises rassismi ei näe. “Olles õppinud jazzmuusika ajalugu tean, et mustad ja valged on üksteist parodeerinud aastasadu. Üritaks mingi normaalse tasakaalu leida selles «rassismivastases sõjas»? Rassism on aktsepteerimatu nähtus, aga MINA mustade parodeerimises rassismi ei näe,” teatab Neitsov sotsiaalmeedia vahendusel. “Samas ei pane neid avaldusi artistidele pahaks, sest tean omal nahal, kuidas toimetab meie meelelahutusmeedia.”

Elu24 aga on võtnud endale enesepiitsutajate reklaamimise rolli, ja see pole ime: peatoimetaja asetäitja pilti FB-s “kaunistab” tühi süda.

9 commentsOn Enesepiitsutamine kogub hoogu: kas tõesti on tegu kollektiivse hullumeelsusega?

 • Avatar

  Ülekohut on tehtud palju.Et see sigadus heastada tuleks valgetel ameeriklastel kõik neegrid koduküladesse aafrikasse tagasi viia ja maksta valuraha.Töökäed on kuuldavasti neegrimaal kuum kaup.Orjakaubandus on jõle.

 • Avatar

  Michael Jackson – kas rassism valgette vastu?

 • Avatar
  Vaba eestlane

  Lömitajatele tüüpilised veidrused. Egas ori taha vaba olla vaba inimene vabal maal, selline mõtegi on talle võõras. Orjahingega tegelane kohandab alati uue peremehe otsimise käigus oma põhimõtted potentsiaalse peremehe omadele võimalikult sarnaseks.

 • Avatar
  toivo mäeste

  t.r.m. Aga neeger – Mannerheim? Või ühest vanaegsest muinasjutust meenuv, kuidas neegerprints lupjas näo valgeks?

 • Avatar

  Issanda loomaaed on suur ja lai – ka loll…

 • Avatar

  Mokkade võõpamine on rassism, lauvärv on rassistlik, päevitamine rassiviha lõõtsumine! “Idioodid kõigepealt” B.Malamud.

 • Avatar

  Oi, nüüd tuli siis minu aeg! Pakun end kohe kõigile teatritele ja muidu narrustega tegelejatele enda rõhutatult valget ,,verevaest” keha neegrite või indiaanlaste rolli täitma! Rõhutan: minu kehal pole isegi pruuni sünnimärki mis tumedanahalistele vihjaks! Ahvi võin ka mängida – olen heledate karvadega kaetud, seega ahvid jäävad ka solvamata! Vajadusel teatada aadressil: ,,Äärelinn, vanaisa maja.”

 • Avatar
  Hullumeelsus

  Arendame teemat:
  Kui europiidsest rassist inimene päevitab end pruuniks, on ta rassist. Kui mongoliidsest rassist naised puuderdab oma naha valgemaks (seda nad teevad), on nad KES?
  Michael Jackson oli rassist, sest valgendas oma nahka. Kuhu veel edasi, alaväärsuskompleksis valge rassi esindajad?

 • Avatar

  eks nad on võtnud omale torpeedoidiootide rolli, lootes, et tuleb rohkem järgijaid aga kesiseks jääb

Kommentaarid on keelatud

Tähelepanu!

Kuna küberrünnakud aina sagenevad ning Facebook ei ole spämmi tõkestamiseks juba pika aja jooksul midagi ette võtnud, siis olime sunnitud Facebooki kaudu artiklite kommenteerimist piirama.

Anonüümse kommentaari lisamise võimaluse jätsime avatuks.

Täname teid jätkuva toe ja mõistmise eest!
Uute uudiste toimetus.

Mobile Sliding Menu

Uute Uudiste väljaandja on Eesti Konservatiivne Rahvaerakond. Uued Uudised peavad oluliseks sõnavabadust. See tähendab, et Uutes Uudistes avaldatud seisukohad ei pruugi ühtida Eesti Konservatiivse Rahvaerakonna seisukohtadega.
Kontakt: info@uueduudised.ee | Kasutamistingimused