Rahvuskonservatiivne uudiste- ja arvamusportaal
Saada vihje: info@uueduudised.ee
 

Enesepiitsutamine kogub hoogu: kas tõesti on tegu kollektiivse hullumeelsusega?

-
06.06.2020
Postimehe ajakirjanike seas on tõelisi vihaõhutajaid. Pilt on illustratiivne.
© Uued Uudised

Vasakliberaalsed lumehelbekesed on enesepiitsutamises nii hoogu läinud, et ei jaga midagi endagi tegemistest.

“Kahjuks on palju neid, kes ei mõista, /…/ miks näo mustaks võõpamine selleks, et mustanahalist inimest portreteerida või parodeerida, ei ole okei, vaid on rassistlik ja solvav,” kirjutab Elu24 peatoimetaja asetäitja Dagmar Lamp. “Pole vahet, mis on sinu plaan, kui sa seda teed – näo mustaks, pruuniks, punaseks või kollaseks võõpamine ei ole kohane. Iga nägu, mis pole seda värvi, mis on sinu näo värv, on rassistlik.”

Terav vikat leiab kohe kivi – üks kommentaator küsib: “4. juunil 2020 kirjutasite artiklis “PUUST JA PUNASEKS > Need on põhjused, miks näo mustaks võõpamine on väär (ja miks see ka Eestis oluline on)” niimoodi:

“Pole vahet, mis on sinu plaan, kui sa seda teed – näo mustaks, pruuniks, punaseks või kollaseks võõpamine ei ole kohane. Iga nägu, mis pole seda värvi, mis on sinu näo värv, on rassistlik.”

Selle väite taustal tahaksin küsida, kuidas Te kommenteerite seda pilti Teist? Kas poleks kohane seista oma sõnade kõrgusel ja paluda vabandust?”


Seega, Dagmar Lamp, vabandage indiaanlaste ees ja olgu igasuguse meikapiga lõpp!

Edasi rida pealkirju, mille puhul oleks hea teada, kas nii ka mõeldakse või minnakse kaasa üldise kisakooriga. Pole võimatu, et vastupidi väites kardetakse oma karjääri hävimist (aga miks ei kardeta, et kaotatakse need kuulajad, kellele suur enesealandamine ei meeldi?).

“Afropatside tõttu rassismis süüdistatud Liisa Leetma: olin rumal ja mõtlematu”.
“Näosaates osalenud Hanna Martinson: mul on äärmiselt piinlik”.

“Näosaates blackface’i teinud Elina Born: ma ei osanud näha, et see võib teha kellelegi haiget”.

On ka mõistuse säilitanuid: Paul Neitsov: mina mustade parodeerimises rassismi ei näe. “Olles õppinud jazzmuusika ajalugu tean, et mustad ja valged on üksteist parodeerinud aastasadu. Üritaks mingi normaalse tasakaalu leida selles «rassismivastases sõjas»? Rassism on aktsepteerimatu nähtus, aga MINA mustade parodeerimises rassismi ei näe,” teatab Neitsov sotsiaalmeedia vahendusel. “Samas ei pane neid avaldusi artistidele pahaks, sest tean omal nahal, kuidas toimetab meie meelelahutusmeedia.”

Elu24 aga on võtnud endale enesepiitsutajate reklaamimise rolli, ja see pole ime: peatoimetaja asetäitja pilti FB-s “kaunistab” tühi süda.