Rahvuskonservatiivne uudiste- ja arvamusportaal
Saada vihje: info@uueduudised.ee

Ennäe imet – haigekassa ja töötukassa nime saab ka odavamalt ära muuta!

-
16.08.2018
Mis mõtet on nime muutmisel, kui sisu ei muutu?
© Liis Treimann/Postimees

Eesti ühiskond peab poliitikas toimuvat hoolikalt jälgima, et ennetada võimupoliitikute ja ametkondade sigadusi.

Alles puhkes suur skandaal, kui selgus, et töötukassa tahab suurte rahade eest töökassaks ja haigekassa tervisekassaks muutuda. Nüüd on raiskamisele tagasikäik antud.

Haigekassa juhi Rain Laane ja töötukassa juhi Meelis Paaveli kinnitusel on asutuste nimevahetusega seotud kulusid võimalik oluliselt vähendada ning kokku kuluks nimevahetusele varem kavandatud 865 000 asemel 350 000 eurot, vahendab BNS. Selle otsuse kiitsid heaks ka peaminister Jüri Ratas ning tervise- ja tööminister Riina Sikkut.

Võib vaid ette kujutada, mis juhtunuks, kui Eesti inimesed poleks sellise laristamise peale marru läinud – kahe asutuse nimevahetuse peale oleks raisatud peaaegu miljon. Kuna aga kära tõusis liiga suureks, leiti, et tõesti, saab odavamalt ka. Ilma ühiskonna vastuseisuta oleks ka praegu kokkuhoidu kiitvad ministrid ilmselt kulutamisele rohelist tuld näidanud.

Eesti riigi minevikus on paljugi selliseid ettevõtmisi, kuhu on paisatud tuhandeid ja miljoneid eurosid, samas kui oleks saanud kordi odavamalt hakkama. Aga eks võimuparteide toiduahel tahab ka “nokka kasta”, nagu on väljendanud Mario Puzo oma kuulsas “Ristiisas”.

Üha enam raiskavat võimusüsteemi saabki ohjata ainult sellega, et kogu ühiskond on valvel ja paneb õigel ajal käe keelavalt ette. EKRE on pidevalt sellistele sigadustele vastu astunud, muuhulgas ka ülimalt kulukale ja samas mõttetule Rail Balticule, uue superhaigla ehitamisele, tervishoiust “betoonirahade” äravõtmisele ning paljudele muudele laristamistele.