Erakond Isamaa laguneb

Eesti,
Ilmekas kaader olukorrast Isamaas: Pinginaabrid Isamaast on eriarvamusel.

Mitu erakonna Isamaa liiget on viimaseil päevil lisanud ühismeedias oma profiilipildile märke, et ütlevad abielureferendumile “ei”, mis viitab üheselt asjaolule, et Parempooleste tiiva tekkimise järel ongi Isamaa pooldunud.

Esimesena astus selle partei pealiini trotsiva sammu oluline erakondlane, kunagine keskkonnaminister Siim-Valmar Kiisler. Täna hommikul on aktsiooniga liitunud ka varemgi Isamaa pealiinile omaenese seisukohti eelistanud Viktoria Ladõnskaja-Kubits ning näitleja Üllar Saaremäe. Kahtlev on Mihhail Lotman.

Järgneb Google reklaam. Uute uudiste toimetus ei vastuta Google algoritmide poolt personaalselt teile suunatud reklaamide sisu eest. Soovitame usaldada ainult tuntud ja usaldusväärseid kaubamärke.

Aivar Kokk on aga Isamaa parlamendisaadikute seast üks neist, kes ütleb referendumile “jah”. Erakonna ridades teisitiarvajate kohta ei ütle ta muud, kui vaid seda, et igal riigikogu liikmel on õigus oma arvamusele.

Erakonna peasekretär ja Isamaa riigikogu fraktsiooni juht Priit Sibul märkis Delfile, et nähtavad seisukohavõtud ei tule üllatusena. Suurt konflikti selline käitumine tema sõnul ei tekita.

Fraktsiooni aseesimees Tarmo Kruusimäe leiab, et säärase vastuliikumise näol on tõenäoliselt tegemist osati eesmärgiga “suhteliselt väheste vahenditega palju fame’i” koguda: “Nende seisukohad ja arvamused kujunevad vastavalt olukorrale.“

Isamaa programm ütleb: “Teeb ettepaneku täiendada põhiseadust nii, et abielu käsitletaks mehe ja naise vahelise liiduna. Toetame kooseluseaduse tühistamist.“

Näib, et Isamaa parempoolsed lasid end petukaubana Riigikokku valida?

Isamaal muidugi on, mille pärast pingutada, sest nende reiting kõigub valimiskünnise serval ehk viie protsendi peal.

Tähelepanu!

Kuna kommentaaride modereerimise maht hakkas toimetuse väikese kollektiivi tööd häirima, siis oleme sunnitud kommenteerimise peatama. Kui tunnete vajadust ühiskonna asjades kaasa rääkida, siis on selleks võimalus Facebookis ning meediaväljaannete kommentaariumites.

Täname teid jätkuva toe ja mõistmise eest!
Uute uudiste toimetus.

Mobile Sliding Menu

Uute Uudiste väljaandja on Eesti Konservatiivne Rahvaerakond. Uued Uudised peavad oluliseks sõnavabadust. See tähendab, et Uutes Uudistes avaldatud seisukohad ei pruugi ühtida Eesti Konservatiivse Rahvaerakonna seisukohtadega.
Kontakt: info@uueduudised.ee | Kasutamistingimused