Erakond Isamaa muutub üha rahvusmeelsemaks. Kuni valimisteni, siis lendab mask prügikasti

Eesti,
©Madis Veltman/Ekspress Meedia
Isamaa pliiatsid on juba ammugi nürid.

Erakond Isamaa on poliitkamp, kelle sõnade ja tegude vahel haigutab kohutav kuristik ja selle taga on isamaalaste meeletu soov iga hinna eest võimupiruka juures püsida.

Omal ajal võimas Isamaaliit pidi olematusesse hääbumisest pääsemiseks panema leivad kappi Res Publica põhimõttelageda ja maailmavaateta seltskonnaga, kes hävitas ruttu ka IRL-i nimelise mõistuabielu. Nüüd on juba aastaid üritatud iga hinna eest riigivõimu toiduahelas püsida, algul Reformierakonna juhitud liberaalses valitsuses, nüüd Ratase vasakpoolses kabinetis, kus konservatiividel (kelleks isamaalased ennast peavad) ei peaks mingit asja olema.

Järgneb Google reklaam. Uute uudiste toimetus ei vastuta Google algoritmide poolt personaalselt teile suunatud reklaamide sisu eest. Soovitame usaldada ainult tuntud ja usaldusväärseid kaubamärke.

Hoolimata kõigist valimiste ees üha kõlavamateks minevatest rahvusmeelsetest loosungitest on Isamaa endiselt võimunäljas renegaatlik erakond, kellel pole rahvuslusega mingit pistmist. Ometigi kõlavad nende poolelt endiselt eestimeelsed, kuid sisutühjad sõnakõlksud.

Erakonna Isamaa esimees Helir-Valdor Seeder ütles Euroopa Rahvapartei kongressil (EPP) Helsinkis peetud kõnes, et Euroopa peab rahvuste erilisusest lugu pidama. “Erinevalt Prantsusmaa presidendist Emmanuel Macronist, kes eelmisel nädalal hoiatas rahvusliku pidalitõve eest, arvan mina, et me ei peaks rahvuste ja kultuuride vastast kampaaniat tegema,” ütles Seeder EPP kongressil peetud kõnes.

“Euroopa väärtus ongi rahvuste ja kultuuride paljusus koos oma ajalooliste, religioossete ja geograafiliste eripäradega. Nende eripärade kaitsmine peab olema konservatiivide ja kristlike-demokraatide erinevus võrreldes liberaalide ja sotsiaaldemokraatidega. Väljamõeldud ja kunstlikud identiteedid ei saa ja ei tohi rahvuste identiteete asendada,” lisas ta.

Kas pole ilusad sõnad, justkui EKRE suust tulnud. Aga eesti rahval ei maksa unustada, et need tulevad mehe suust, kes algatas “avatud rahvusluse” mõtte, mõistmata sedagi, et väikerahvale mõjuvad avatuse tõmbetuuled väga rängalt. Ja pange tähele – Erakond Isamaa on olnud kõigi sisserändepiirangute leevendamise poolt, mis iganes on Riigikogust läbi käinud. EI-erakond on toetanud kõiki algatusi, mis avavad tee globalismile, multikultuursusele ja pseudoväärtustele nime all “euroopalikud väärtused”. Seda tehti seetõttu, et saaks võimul püsida, ja selle nimel hüljati kõik eestlaslik.

Tasub teada ka seda, mida ütles kolmapäeval Euroopa Rahvapartei liidriks valitud sakslasest Euroopa Parlamendi saadik Manfred Weber. Ta ütles nimelt: “Ma olen eurooplane. Ma tahan avada uue peatüki, mitte viha, vaid optimismi peatüki. Mitte hirmu, vaid lootuse peatüki ja mitte natsionalismi, vaid solidaarsuse peatüki.” Selles sisalduvad sõnad “natsionalism”, mis EL-is tähendab rahvuslust, ja “solidaarsus”, millega tähistatakse ühist migrantide majutamist, lubavad kindlalt väita, et Weber hakkaks Euroopa Komisjonis Junckeri poliitikat edasi ajama.

Ja teades variserlikku Isamaad, võib kindel olla, et tema hakkab Euroopa Rahvaparteis laulma just seda “eurooplase” nooti, mis on nii Weberil kui Macronil sama, ja Isamaa oskab väga hästi kameeleonina uute oludega kohaneda. Praegu aga on Isamaa jutt ülirahvuslik, üliisamaaline ja ülipatriootlik, sest valimised on tulemas – mistahes uude valitsusse pääsedes hakkab see erakond levitama just seda ideoloogiat, mida temalt oodatakse.

Tähelepanu!

Kuna kommentaaride modereerimise maht hakkas toimetuse väikese kollektiivi tööd häirima, siis oleme sunnitud kommenteerimise peatama. Kui tunnete vajadust ühiskonna asjades kaasa rääkida, siis on selleks võimalus Facebookis ning meediaväljaannete kommentaariumites.

Täname teid jätkuva toe ja mõistmise eest!
Uute uudiste toimetus.

Mobile Sliding Menu

Uute Uudiste väljaandja on Eesti Konservatiivne Rahvaerakond. Uued Uudised peavad oluliseks sõnavabadust. See tähendab, et Uutes Uudistes avaldatud seisukohad ei pruugi ühtida Eesti Konservatiivse Rahvaerakonna seisukohtadega.
Kontakt: info@uueduudised.ee | Kasutamistingimused