Rahvuskonservatiivne uudiste- ja arvamusportaal
Saada vihje: info@uueduudised.ee

Erikomisjon tegi ministrile ettepaneku kutsuda tagasi MESi juhatus

-
16.06.2021
Urmas Kruuse
© UU

Riigikogu riigieelarve kontrolli erikomisjon arutas tänasel avalikul veebiistungil kriisilaenude menetlust Maaelu Edendamise Sihtasutuses (MES) ja tegi riigikontrolli koostatud auditi järelduste põhjal maaeluministrile ettepaneku sihtasutuse juhatus tagasi kutsuda.

Komisjoni esimehe Urmas Reinsalu sõnul kiitis komisjon üksmeelselt heaks kõik riigikontrolli auditi järeldused ja väljendas rahulolematust, kuidas MES on kriisilaene väljastades riigi raha jaotamise otsuseid teinud. “Maksumaksja raha puhul peab riik ennast kehtestama. Riigikontrolli audit näitab üheselt, milline segadus valitses MESi kriisilaenude väljastamisel,” ütles Reinsalu.

Reinsalu sõnul on segaduse, ettevõtjate ebavõrdse kohtlemise ja läbipaistmatute otsuste eest vaja sihtasutuse juhatusel ka vastutada. Ta tegi komisjoni nimel maaeluminister Urmas Kruusele (Reformierakond) ettepaneku MESi juhatus tagasi kutsuda ja kaaluda sihtasutuse tegevuse ümberkorraldamist.

Komisjoni aseesimees Marek Jürgenson kutsus üles avama arutelu Kredexi, Ettevõtluse Arendamise Sihtasutuse (EAS) ja MESi tegevusest ja kaaluma nende kõigi tegevuse ümberkorraldamist või liitmist. “Kõik need toetused ja eesmärgid on omavahel sassi läinud. Senine praktika ei ole avalike ülesannete täitmisel kohane,” ütles Jürgenson, kelle sõnul oli rahasaajate hulgas leebelt väljendudes üllatusi.

Istungil jagasid selgitusi maaeluminister Urmas Kruuse, Maaelu Edendamise Sihtasutuse juhatuse esimees Raul Rosenberg ning riigikontrolli esindajad.

BNS