Erikomisjoni juht Kert Kingo soovib õiguskaitseorganitelt korruptiivse eelisvaktsineerimise uurimist

Eesti,
©Erik Peinar/Riigikogu
Kert Kingo

Riigikogu julgeolekuasutuste järelevalve erikomisjoni esimees Kert Kingo (EKRE) saatis politseiametile, kaitsepolitseile ja prokuratuurile kirja, milles uurib, mida on õiguskaitseorganid teinud kõrgete riigiametnike vaktsineerimisega seotud korruptsioonijuhtumi asjaolude väljaselgitamiseks.

Kert Kingo juhib tähelepanu, et jaanuari viimastel päevadel tulid avalikuks meditsiinikorruptsioonina kvalifitseeruvad tegevused, kus väljaspool vaktsineerimiskava vaktsineeriti haiglajuhtide tuttavaid, haiglate nõukogude liikmeid, Venemaa Narva peakonsul ja sotsiaalministeeriumi kantsler Marika Priske.

Järgneb Google reklaam. Uute uudiste toimetus ei vastuta Google algoritmide poolt personaalselt teile suunatud reklaamide sisu eest. Soovitame usaldada ainult tuntud ja usaldusväärseid kaubamärke.

„Seaduse ees peavad olema kõik võrdsed, ametikohast tulenevat erikohtlemist olla ei tohi. Ilmne on, et eelisvaktsineerimine sai võimalikuks eelnimetatud isikute ametipositsiooni ja sellega kaasneva mõjuvõimu tõttu,“ ütles Kingo.

„Vaktsiinide sahkerdamine oma lähiringi “eliitinimestele” ei erine kuidagi muudest meditsiinikorruptsiooni tegevustest nagu tuttavate seadmine operatsiooni eelisjärjekorda või alusetu erikohtlemine raviteenuste osutamisel. Loodan, et prokuratuur, kaitsepolitseiamet ja politsei näitavad oma tegudega, et meil koheldakse kõiki ühtemoodi.“

Riigikogu julgeolekuasutuste järelevalve erikomisjoni ülesanne on teostada järelevalvet täidesaatva riigivõimu asutuste üle julgeolekuasutuste ja jälitusametkondade tegevusega seonduvates küsimustes.

Tähelepanu!

Kuna kommentaaride modereerimise maht hakkas toimetuse väikese kollektiivi tööd häirima, siis oleme sunnitud kommenteerimise peatama. Kui tunnete vajadust ühiskonna asjades kaasa rääkida, siis on selleks võimalus Facebookis ning meediaväljaannete kommentaariumites.

Täname teid jätkuva toe ja mõistmise eest!
Uute uudiste toimetus.

Mobile Sliding Menu

Uute Uudiste väljaandja on Eesti Konservatiivne Rahvaerakond. Uued Uudised peavad oluliseks sõnavabadust. See tähendab, et Uutes Uudistes avaldatud seisukohad ei pruugi ühtida Eesti Konservatiivse Rahvaerakonna seisukohtadega.
Kontakt: info@uueduudised.ee | Kasutamistingimused