ERJK poolt haaratud intriig leidis haleda otsa: “Räägime asjast” raadiosaadete eest on ausalt tasutud

Eesti,
©UU
Siin ei anta edasi pressiteateid, vaid räägitakse sellest, mis südamel.

Pärast seda, kui peavoolumeedia ja poliiitilised oponendid avastasid, kui avameelselt ja otsekoheselt räägivad Mart ja Martin Helme oma raadiosaates “Räägime asjast”, algasid kohe ka ägedad rünnakud selle saate vastu.

Esimese hoobi lõid oponendid mööda, sest pärast avarünnakut kasvas saate kuulatavus tohutult. Edasi prooviti saadet summutada seadusandlikult. Euroopa Parlamendi valimiste päeva eetrisse läinud saate eest karistati Helmesid ja Tre Raadiot trahvidega – saatejuhid tunnistasid, et kuna saade lindistatakse eelnevalt ära, ei osanud nad ette näha, et pühapäeval kõlanud jutus võidakse näha valimisseaduse rikkumist.

Järgneb Google reklaam. Uute uudiste toimetus ei vastuta Google algoritmide poolt personaalselt teile suunatud reklaamide sisu eest. Soovitame usaldada ainult tuntud ja usaldusväärseid kaubamärke.

Edasi hakati sorkima Tre Raadio omaniku ehk Riigikogu saadiku Siim Pohlaku ja EKRE juhtpoliitikute omavahelistes suhetes meediakajastuse pinnal – ERJK tegi augustis EKRE-le päringu, saamaks selgust, millised majanduslikud suhted on Helmedel Tre Raadioga.

Erakondade Rahastamise Järelevalve Komisjon (ERJK) teatas nüüd, et kõik on korras ja nad ei alusta menetlust Mart ja Martin Helme saatesarja “Räägime asjast” suhtes, kuna komisjon nägi saadete eest erakonnale esitatud arveid.

“Need arved on tõesti komisjonile esitatud, komisjoni liikmed on neid näinud. ja sellega seoses me otsustasime selle arutelu lõpetada, ilma et mingisugust menetlust alustaksime,” ütles ERR-ile ERJK aseesimees Kaarel Tarand. “Me nägime tõendite pealt, et tegemist on lubatud suhtega. Erakond võib endale tasulist eetriaega osta kommertskanalitest,” lisas ta.

Ilmselgelt lootsid opositsiooni taustaga komisjoni tegelased leida kusagilt “keelatud annetust”, kuid jäid nüüd nõutult kukalt sügama – Helmed ajavad asju ausalt.

Tähelepanu!

Kuna kommentaaride modereerimise maht hakkas toimetuse väikese kollektiivi tööd häirima, siis oleme sunnitud kommenteerimise peatama. Kui tunnete vajadust ühiskonna asjades kaasa rääkida, siis on selleks võimalus Facebookis ning meediaväljaannete kommentaariumites.

Täname teid jätkuva toe ja mõistmise eest!
Uute uudiste toimetus.

Mobile Sliding Menu

Uute Uudiste väljaandja on Eesti Konservatiivne Rahvaerakond. Uued Uudised peavad oluliseks sõnavabadust. See tähendab, et Uutes Uudistes avaldatud seisukohad ei pruugi ühtida Eesti Konservatiivse Rahvaerakonna seisukohtadega.
Kontakt: info@uueduudised.ee | Kasutamistingimused