ERR jätkab poliitikasündmuste kallutatud kajastamist – Saksamaa näite varal

Eesti,
©Scanpix
ERR edastab ideoloogiliselt kallutatud uudiseid, mis rahvusringhäälingu puhul on lubamatu.

Arni Alandi lugu ERR-i “AfD ei saavutanud Brandenburgis ja Saksimaal ennustatud edu” võib pidada klassikaliseks libauudiseks.

Lause “Alternatiiv Saksamaale saavutas väga hea tulemuse, rohkem kui kahekordistades oma häälesaaki möödunud kohalike valimistega võrreldes mõlemal liidumaal,” ei kinnita pealkirjas väidetavat. “Siiski jäi parempopulistide tulemus samasse suurusjärku tunamulluste bundestagivalimiste omaga,” aga on otsene vale.

Järgneb Google reklaam. Uute uudiste toimetus ei vastuta Google algoritmide poolt personaalselt teile suunatud reklaamide sisu eest. Soovitame usaldada ainult tuntud ja usaldusväärseid kaubamärke.

Nädalavahetusel sai AfD Sachsenis 27,5% häältest ja Brandenburgis 23,5%. 2017. aasta Bundestagi valimistel sai AfD 12.6% hääli ja 94 parlamendikohta. Kui nüüdne häältesaagi kahekordistumine Bundestagi valimistega võrreldes tähendab ERR-i jaoks “sama suurusjärku”, siis on rahvusringhäälingu töötajatel ikka väga kehvad teadmised matemaatikas.

Nagu ütleb ka pealkiri, rõhub ERR sellele, nagu oleks AfD põrunud. Ei, tegu on väga suure võiduga, teise positsiooniga valimistel. Ilmselt lootis AfD südames ka esikohta, aga praeguses olukorra, kus peavooluparteid nendega koostööd ei tee, on suurema opositsioonierakonna seisund neile väga hea – ka esikoht poleks neile teed võimu juurde avanud. ERR-i arvates aga on tubli teine koht “saavutamata edu” – seda ilmselt vaid “paremäärmuslaste” kontekstis, roheliste puhul oleks räägitud hiigelvõidust.

Mõistagi mängib ERR-i uudis klassikalisele propagandanipile, nagu oleks AfD poolt ainult tõrjutud inimesed. Tegelikult on selle taga inimeste ärkamine, kes on märganud Merkeli poliitika hukatuslikkust – AfD tõus algas pärast Chemnitzi sündmusi, kus süürlaste tapatööle sakslase kallal järgnesid rahvarahutused ja sakslased olid ülinördinud sellest, et neid tembeldati “paremäärmuslasteks”, kogu protest aga “välismaalaste jahtimiseks”.

Ülepingutatud on ka väide: “…parempopulistide kõrval õnnestus oma tulemust möödunud valimistega võrreldes oluliselt parandada rohelistel.” Sachsenis said rohelised vaid neli kohta juurde ja on nüüd esindatud 12 saadikuga. Ka Brandeburgis oli nende edu marginaalne. Aga AfD edule on vaja kontrasti.

Valimistulemusi kahel liidumaal võib pidada AfD suursaavutuseks, sest nende vastu on paisatud kogu Saksamaa propagandaaparaat, nende valimisreklaame hävitati ja rikuti massiliselt ning vasakäärmuslased peavad AfD liikmetele inimjahti.

ERR aga jätkab vanal libauudiste ja kallutatuse kursil, eesmärgiks maksimaalselt pisendada konservatiivse maailmavaate võidukäiku. Nii pestaksegi televaataja ajusid.

Tähelepanu!

Kuna kommentaaride modereerimise maht hakkas toimetuse väikese kollektiivi tööd häirima, siis oleme sunnitud kommenteerimise peatama. Kui tunnete vajadust ühiskonna asjades kaasa rääkida, siis on selleks võimalus Facebookis ning meediaväljaannete kommentaariumites.

Täname teid jätkuva toe ja mõistmise eest!
Uute uudiste toimetus.

Mobile Sliding Menu

Uute Uudiste väljaandja on Eesti Konservatiivne Rahvaerakond. Uued Uudised peavad oluliseks sõnavabadust. See tähendab, et Uutes Uudistes avaldatud seisukohad ei pruugi ühtida Eesti Konservatiivse Rahvaerakonna seisukohtadega.
Kontakt: info@uueduudised.ee | Kasutamistingimused